Şeytanın aklına gelmez: koronalı tükürükle neler yapacaktı!  Cezası verildi!

Şeytanın aklına gelmez: koronalı tükürükle neler yapacaktı! Cezası verildi!

Adana’da yaşanan olay akıllara zarar. Patronunun çayına korona virüs hastasının tükürüğünü karıştırmak isteyen işçi tutuklandı.

Adana’da patronu İbrahim Ünverdi’den nakit olarak aldığı 215 bin lira ile ortadan kaybolan Ramazan Ç., kaybolmadan önce korona hastası birisinde ücretli olarak tükürüğünü satın almıştı. Mahkeme tarafından ev hapsin çarptırılan Ramazan Ç. hakkında tutuklama kararı verildi.

290720211114526900547.jpg

Bundan yaklaşık 1 yıl öncesinde Ramazan Ç., patronu İbrahim Ünverdi’nin ofise götürmesi için verdiği ve aracın satışından elde ettiği 215 bin lirayla ortadan kayboldu. İbrahim Üniverdi, birkaç gün sonra Ramazan Ç.’nin tefeciye verdiği ifadede ortaya çıktı.

İbrahim Ünverdi, başka bir çalışanında ise Ramazan Ç.’nin bir covid-19 hastasından 500 lira karşılığında tükürük satın aldığını ve kendi çayına karıştırma girişimde bulunacağını önceden öğrendi. Ünverdi, daha sonrasında da avukatı aracılığıyla Ramazan Ç., hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca ‘Dolandırıcılık, öldürmeye teşebbüs ve tehdit’ suçlamalarıyla şikayette bulundu.290720211115066903289.jpg

Önce Ev Cezası Sonra Hapis!​​​​​​​

Şikayet üzerine Ramazan Ç, gözaltına alındı. Çıkarıldığı mahkeme tarafından ev hapsi cezası verilmişti. Ramazan Ç., ifadesinin hemen sonra korona hastasından aldığı bir tükürüğün yalan olduğunu, İbrahim Ünverdi’nin kendisini de 1 milyon lira dolandırdığını ve tefeci olduğunu belirtti.

Avukatıyla birlikte adliyeye gelen İbrahim Ünverdi, ev hapsi cezasına itiraz etti ve zanlı Ramazan Ç.’nin tutuklanmasına karar kılındı. Karar sonrasında da mahkeme önünde bekleyen gazetecilere açıklama yapan Ünverdi, şunları söyledi;

​​​​​​​290720211116136909079.jpg​​​​​​​

"Ev hapsi cezası beni ve ailemi biraz rahatlatmıştı. Ancak tutuklama kararı beni çok sevindirdi. Ben ve ailem artık daha rahat dışarıya çıkacağız. Adalet yerini bulacak" dedi.