TikToka Tepki Çığ gibi Büyüyor !! Twiterde açılan tag'da birinci sırada Tiktokun kapatılsın..!!

TikToka Tepki Çığ gibi Büyüyor !! Twiterde açılan tag'da birinci sırada Tiktokun kapatılsın..!!

Tiktok kapatılsın tagı Türkiye'de birinci sırada tiktoka tepki çığ gibi büyüyor tiktok Türkiyede kapatılıyor mu ? Artık yasaklanacak mı kısıtlama mı getirilecek...

TikTok Kullanıcıları Türkiye'de TikTok uygulaması kapatılacak mı ? Yoksa Kısıtlanacak mı?

TikTok 2016 yılının Eylül ayında Çin'de Douyin ismiyle ByteDanca tarafından piyasaya sürüldü 2017 yılında ise TİKTOK İsmiyle uluslararası pazara sürüldü.

TikTok'u Yasaklayan Ülkeler

TikTok Hindistanda yasaklandı. Karar, Hindistan ile Çin arasında sınırda meydana gelen çatışmaların ardından gelmişti.

Hong Kong'da yürürlüğe giren yeni güvenlik yasasının ardından TikTok Hong Kong'daki operasyonlarını durdurmaya karar verdi. Dünyada farklı ülkelerde de uygulama incelemeye alınmış durumdar. Endonezya TikTok'u uygunsuz içerik içeren videolar nedeniyle yasakladı.

TikTok'un Potensiyel Olumsuz Etkileri

BAĞIMLILIK; Uygulama bir "Sonsuz Akış" sunduğu için, Kullanıcıların uygulamada uzun zaman geçirmesi muhtemeldir ve hatta videoları saatlerce izlemeye bağımlı hale gelebilir.

KARŞILAŞTIRMA; Bazı kullanıcılar daha fazla beğeni ve takipçi almak için çirkin hatta tehlikeli videolar hazırlar. Hashtag zorlukları beğeni kazanmanın kolay yoludur, Ancak bazı zorluklar gençler için uygun değildir.

TİKTOKA TÜRKİYEDEN BÜYÜK TEPKİ

Twitterde açılan TikTok kapatılsın tagı birinci sırada yer alıyor Türkiye TikTok kapatılsın diyenlerin sayısı on binleri aştı ve aşmaya da devam ediyor... tiktok-yasaklandi-mi-tiktok-kapatiliyor-mu-13887440-1959-amp.jpg