WhatsApp’ta köklü değişiklik artık böyle olacak

WhatsApp’ta köklü değişiklik artık böyle olacak

WhatsApp, Dünya’da en fazla kullanıcı sayısına sahip olan uygulamalardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Milyara aşkın aboneye sahip olan uygulama, dosya gönderme menüsüyle kullanıcıların galeriye daha kolay ulaşabilmesi için düğmeye bastı.

WhatsApp, karşılıklı iletişimi oldukça kolaylaştıran özellikleri ve kullanımının ücretsiz olmasıyla yıllar içerisinde büyüyerek 2 milyar kullanıcıya sahip oldu. uygulama mesaj göndermeye ek olarak video, fotoğraf ve belge gibi birçok dökümanın da paylaşılmasına olanak kılıyor. WhatsApp, Android için de yeni bir özellik geliştiriyor.

Uygulamaya gelecek özellikleri önceden açığa çıkarmasıyla tanınan WABetaInfo, WhatsApp’ın 2.22.4.4 numaralı beta sürümü hakkında ilk bilgileri verdi. Güncellemeyle birlikte WhatsApp kullanıcıları yepyeni bir dosya gönderme menüsüne kavuşacaklar.

TELEFONUN GALERİSİNE ULAŞMAYI KOLAYLAŞTIRIYOR

Şu anda WhatsApp’ta sohbet bölümündeki kamera düğmesine basıp yukarı kaydırdığınızda, uygulama telefonunuzdaki son fotoğrafları ve videoları gösteriyor. Fakat daha eski tarihli bir medya dosyasını göndermek için, sohbet bölümündeki ataç simgesine dokunmanız ve galeriyi açıp ilgili dosyayı seçmeniz gerekiyor. Bu da süreci zorlaştırıyor.

2.22.4.4 numaralı beta sürümüyle WhatsApp, kamera düğmesine dokunduğunuzda ve yukarı kaydırdığınızda, hem Son Kullanılanlar hem de Galeri sekmelerini karşınıza çıkaracak. Böylece ataç simgesine dokunmaya gerek kalmadan, tek tuşla doğrudan telefonunuzun galerisinde fotoğraflara ve videolara ulaşacaksınız. Birden çok medya dosyası da seçebileceksiniz.

WABetaInfo özelliğin hala geliştirme aşamasında olduğunu aktardı. Bu da, değişikliğin WhatsApp’ın beta sürümüne henüz ulaşmadığı anlamına geliyor. Mesajlaşma platformu bir özelliği kullanıma sunmadan önce test ediyor. Bir süre sonraysa beta kullanıcılarından başlayarak kademeli olarak genel kullanıma sunuyor. Bu nedenle bir müddet daha beklemeniz gerekiyor.