Yangından sonra bir de deprem: Muğla’da 5.5 şiddetinde büyük deprem!

Yangından sonra bir de deprem: Muğla’da 5.5 şiddetinde büyük deprem!

Gelen son dakika bilgilerine göre, Muğla’nın Datça açıklarından deprem meydana geldi.

Gece boyunca 4.5 büyüklüğü, 3.8 ve 4.2 büyüklüğünde depremlerin gerçekleşmesinden sonra bir deprem daha meydana geldiği açıklandı. AFAD’dan alınan verilere göre, Datça açıklarında 5.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Yapılan açıklamalara göre söz konusu deprem sabah 07:31 saatlerinde yaşandı. Depremin merkez üssü ise Datça’ya uzaklığının 41.22 kilometre olarak ölçüldüğü aktarıldı. Paylaşılan bilgilere göre, deprem net konumu şu şekilde:

23.png

‘’Olumsuz İhbar Bilgisi Alınmadı’’

Yaşanan deprem sonrasında İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Twitter hesabı üzerinden depremle ilgili olarak açıklama yaptı. Datça’daki 5.5 büyüklüğünde depreme ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"An itibariyle olumsuz bir ihbarın olmadığı bilgisi alınmıştır. Tarama çalışmaları devam etmektedir."

Muğla’da peş peşe depremler: Kandilli Rasathanesi 4.6 depremi duyurdu!

Gelen son dakika bilgilerine göre, Muğla açıklarında bir deprem daha meydana geldi.

Dün akşamdan bu yana peş peşe meydana gelen depremler tedirginlik yarattı. Günlerdir orman yangınıyla mücadele eden Muğla’da yeni bir deprem daha meydana geldi.

Kandilli Rasathanesi tarafından açıklanan veriler göre, 11:37 sularında 4.6 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Söz konusu depremin derinliği ise ortalama olarak 8.9 kilometre olarak ölçüldü.

Kandilli Rasathanesi Twitter hesabı üzerinden aktarılan bilgilere göre, deprem Muğla’nın açıklarında meydana geldi. Net koordinat bilgileri ise şu şekilde:

22.png

Rasathane Twitter hesabı üzerinden aşağıdaki açıklamayı yaparken, Muğla’da son 12 saatte 5’i aşkın orta şiddetli deprem meydana geldi.