Yangını çıkartan kişi yakalandı: kim olduğunu öğrenince şok olacaksınız!

Yangını çıkartan kişi yakalandı: kim olduğunu öğrenince şok olacaksınız!

Tüm Türkiye’nin gündemine oturan yangınlar, yayılmaya devam ediyor. Gündemde canlılığını koruyan yangının doğal bir olay mı yoksa sobotaj mı olup olmadı merak ediliyor. Yeni gelen açıklamalar dikkat çekti.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada ‘kamu malına zarar verme’ ve ‘genel güvenliğin kasten tehlikeye’ sokulması suçlarından çıkarılan mahkemede Sulh Ceza Hakimliğince adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığı hatırlatıldı.

Bunun üzerine Polatlı Cumhuriyet Başsavcılığı’nın karara itiraz ettiği açıklamada, itirazı kabul edilen sulh ceza hakimliğinin şüphelinin tekrardan tutuklaması yönünde karar verildiğini bildirdi.

6104072286b247241401703b.jpg

Savcılık Açıkladı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından merakla beklenen açıklama yapıldı. Yangınla ilgili olarak başlatılan soruşturmaya ilişkin bilgiler ifade edildi. 58’inci Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı sınırları içerisinde 28 Temmuz’da çıkan yangın ile ilgili olarak Polatlı Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında şüpheli kişinin yasal sürecinin devam ettiği belirtilirken, şunlar denildi;

“Daha önce de benzer eylemlerde bulunduğu anlaşılan şüphelinin akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespit edilmesi için gerekli inceleme ve tetkik işlemleri yapılmaktadır. Öte yandan şüpheli hakkında terör örgütü bağlantısı olduğuna yönelik herhangi bir delil elde edilememiştir. Soruşturma titizlikle sürdürülmektedir”

İlgili Haberler