Z Kuşağına yapılan Ankette böyle bir sonuç beklenmiyordu ! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ekrem İmamoğlu...

Z Kuşağına yapılan Ankette böyle bir sonuç beklenmiyordu ! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ekrem İmamoğlu...

Türkiye Gençlik STK'ları Platformu 8 bin kişinin yapmış olduğu anket yayımladı. Ankete katılanların çoğunluğu 1990 ve 2005 doğumlular Türkiye'de ve Dünyada birçok olay'a tanık olan kitle katıldı...

Türkiye Gençlik STK'ları platformu'nun yaptığı araştırmada gençlerin rol modelleri arasında öne çıkan ilk üç model belli oldu.

Anket'e Katılanların Çoğunluğu Dindar

Yapılan Araştırmalara göre Dindarlık Konusunda Dindar olduğunu beyan edenlerin oranı yüzde 50,8 iken Dindar olmadığını belirten gençlerin oranı ise yüzde 14.4 oldu. 'Ne dindarım nede değilim' diyenlerin oranı ise yüzde 34.9 olarak belirlendi.

Rol model aldıkları üç isim; İmamoğlu, Musk ve Erdoğan

Çalışmanın bir kategorisinde ise gençlere rol aldıkları isimler soruldu 10 gencin 4'ü Rol modeller olmadığı belirtirken; Rol model kategorilerinde Anne- Baba, Siyasi figürler ve Zengin/başarılı iş insanları ön plana çıktı. Yapılan çalışmalarda gençlerin Rol modelleri ilk üç'ü şu şekilde Ekrem İMAMOĞLU, Elon MUSK ve Recep tayyip ERDOĞAN olduğu belirlendi. Açıklanan listede ilk 15 kadın modeller arasında ise Müge ANLI, İYİ Parti lideri Meral AKŞENER yer aldı.

Ekonomi İçin Olumsuz Görüş bildirenlerin sayısı yüzde 37,8

Ekonomik Durum Değerlendirmesinde ise "MEMNUN DEĞİLİM / HİÇ MEMNUN DEĞİLİM" Diyenlerin sayısı yüzde 37,8 iken, Olumlu görüş bildirenlerin sayısı yüzde 25,6 oldu. Ekonomik durumdan Memnunuz diyenler 15 ile 18 yaş grubu, Yüksek gelir grupları dindar ve muhafazakarlarda olduğu tespit edildi.

Gençlerin yüzde 42'si yurt dışına gitmek istiyor!

Yapılan araştırmaya göre gençlerin yüzde 42'si yurt dışına gitmek istiyor. Yüzde 38,8'inin ise böyle bir talebi yok.

En Çok İzledikleri Program ise Masterchef oldu

Anket'e katılan gençlerin Televizyon izleme oranı 2 saat iken; Gençlerin İnternette zaman geçirme oranı ise günde 4.2 saat oldu. En çok izlenen programlar arasında ilk sırada Masterchef, Dizilerin başında ise Netflix dizileri yer aldı. Haber programların takip edildiği mecralar ise Twitter, İnstargam ve Televizyon olduğu kaydedildi. Haberlerin takip edilmesi konusunda en güvenilir bulunan kaynaklar ise yüzde 35.9 televizyon yüzde 32 sosyal medya olduğu söylendi.

Sosyal Medya Takip Alışkanlıkları ise

Yapılan sonuçlarda gençlerin en yoğun olarak kullandığı Sosyal medyalar İnstargam, WhatsApp ve You Tube olduğu anlaşıldı..