Çatlaklara Bitkisel Çözüm

Çatlaklara Bitkisel Çözüm

Hamilelik, hızlı-kilo alıp verme, yoğun sporlar ve genetik faktörlere bağlı olarak deri altında meydana gelen yırtılmalar deri üzerinde de görülür.

İlk oluşmaya başladığı zamanlarda kırmızı olarak beliren ve daha sonraki dönemlerde sedefli beyaz bir renge dönen çatlaklar ne yazık ki kendiliğinden geçmiyor. Çatlaklar oluştuktan sonra tedavisi uzun bir dönem gerektiriyor. Yeni oluşmuş çatlakların görünümünü azaltmak için ise evde uygulayabileceğiniz bitkisel kürleri deneyebilirsiniz. Hiçbir yöntem çatlaklara kesin çözüm sunmasa da, görünümlerini azaltmak ve silikleştirmek mümkün.

Çatlaklara Bitkisel Çözüm

Düzenli kullandığınızda bu konuda oldukça etkili bir yağ var; kırmızı kantaron yağı. Piyasada genellikle sarı kantaron yağı yer alsa da, çatlaklara bitkisel çözüm sunan kırmızı renkli kantaron yağı oluyor. Dilerseniz beraberinde badem yağı, limon yağı ve kayısı yağı ile birlikte de kullanabilirsiniz. Karışımı cildinize dairesel masaj hareketleri ile uygulayın ve yağın cildiniz tarafından iyice emildiğinden emin olmalısınız. Kırmızı kantaron yağı, aynı zamanda yanıklar, izler ve akne izlerinin görünümünün azalmasında da oldukça etkilidir. Eğer çatlaklara bitkisel çözüm arıyorsanız, aktarlarda ve doğal ürünler satan marketlerde bulabileceğiniz “doğal” kırmızı kantaron yağını tercih edebilirsiniz. Antiseptik ve antibakteriyel özellikleri bulunan bu yağ, yara üzerinde mikrop oluşumunu önlemek için de kullanılabilecek bir yağdır. Bu nedenle her evde bulunması gereken bir yağ olduğunu söyleyebiliriz.

Cilt bakımı

Cilt bakımında da kullanabileceğiniz bu yağı, çatlakların bulunduğu bölgelere düzenli olarak kullanmanız gerekiyor. Çatlaklara bitkisel çözüm sunan kantaron yağını uygulamadan önce, duşta lif ile çatlaklı bölgelere sert bir masaj yapın. Daha sonra soğuk su ile kan dolaşımını hızlandırın ve duştan çıkar çıkmaz, kurulanmadan kırmızı kantaron yağını sorunlu bölgelere uygulayın ve yaklaşık 5 dakika boyunca vücudunuza masaj yapın. Dilerseniz bu yağı, yukarıda belirttiğimiz yağlar ile birlikte vücudunuza sürdükten sonra strech film ile sararak sabaha kadar bekletebilirsiniz. Bu yağı her gün düzenli olarak uygulamanız gerekiyor. Düzenli kullanımda birkaç hafta içinde çatlaklara bitkisel çözüm olarak faydalı olduğunu göreceksiniz.