Daha Gür Kaşlar İçin Yapılabilecekler!

Daha Gür Kaşlar İçin Yapılabilecekler!

Trend algısı her dönem değişiyor. Son dönemin trendlerinin başında ise gür kaşlar geliyor. Özellikle ünlü isimlerin gür kaşlar ile verdiği pozlar, gür kaşları çok daha çekici hale getiriyor. Peki, kaşların daha gür çıkması için izlenebilecek yollar neler?

Son dönemde kadınların gür ve kalın kaşlara olan ilgisini oldukça artmış durumda. Güncel trendlerden geri kalmak istemeyen ise kaşların nasıl daha gür çıkarabileceğini merak ediyor ve araştırıyor. Peki, daha gür kaşlar nasıl çıkar? İşte 5 doğal yöntem…

iste-gur-kaslara-sahip-olmanin-yollari-h384689-3e005.png

Limon Suyu

Antioksidan bakımından en zengin besinlerin başında gelen limon sayesinde kaşlar daha gür hale getirilebilir.

Bir dilim limonu kaşlara sürdükten ve 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile temizleyin. Böylece kaşlarınız daha güçlü ve daha gür olacaktır.

Soğan Suyu

Kıl köklerini beslemesi ile bilinen soğan suyunu kaşlarınızı güçlendirmesi için de kullanabilirsiniz. Soğanın suyunu çıkardıktan sonra kaşlarınıza uygulayın kısa bir süre sonra soğuk su ile temizleyin. Bu yöntemle kaşlarınızın daha sağlam ve parlak hale geldiğini göreceksiniz.

Vitaminli Jel

Kaşlarınızı daha gür hale getirmek için basit bir karışım hazırlayabilirsiniz. Aloe vera jel, Hint yağı ve E vitamini bu karışım için gerekli olan malzemeler.

Bu malzemeleri karıştırıp elde ettiğiniz karşımı geceleri kaşlarınıza uygulayın.

Ölçü miktarları; 1 çay kaşığı aloe vera, 2 çay kaşığı hint yağı, 2 kapsül E vitamini şeklinde.

Süt Maskesi

Kıl köklerini besleyen ürünlerden bir diğeri de B vitamini ve kalsiyum açısından zengin olan süt. Bir pamuk yardımı ile tam yağlı sütü kaşlarınıza uygulayın. Süt bir süre kuruduktan sonra temizleyin.

1521046434-112867.png

Vazelin

Kaşlarını yumuşak hale getirip daha kolay şekilde vermek isteyenler için vazelin en güzel seçim olacaktır. Kaşlarınızın en saf ve en temiz haline vazelin uygulayarak harika sonuçlar elde edebilirsiniz.