Epilatör Nedir? Epilatör Makinesi Nasıl Kullanılır?

Epilatör Nedir? Epilatör Makinesi Nasıl Kullanılır?

Kişisel temizliğe dikkat edip, gün içerisinde bakımlı ve güzel hissetmek her kadının isteğidir. Tüylerle uğraşmak çok zahmetli bir iştir.

Ağda çok can yakar ve artık dayanılmaz bir hal alır, her gün tıraş ile uğraşmak üşendirir. Kılları köklerinden alarak uzun süreli pürüzsüzlüğe sahip olmak ve ağda kadar acı çekmemeniz artık mümkün. Çözümü epilatör cihazlar. Bu cihazların döner diskleri istenmeyen kılları kökünden alır ve yaklaşık olarak 3 hafta boyunca tüysüz ve pürüzsüz vücudunuzun tadını çıkarabilirsiniz. Epilatör, vücutta istenilmeyen kılları koparıp, vücuttan uzaklaştıran cihazların ortak adıdır. Pek çok çeşitte cihazlar vardır. Bu cihazlar genellikle elektrikle çalışır. Temel çalışma prensibi, birden fazla cımbızın elektrikli bir makine haline getirilmesi, olarak tarif edilebilir. Bu bir epilasyon yöntemi değildir.

Epilatör Nasıl Kullanılır?

Epilatör cihazından en iyi verimi almak, epilasyon tecrübesini en iyi hale getirmek için yapılması gereken birkaç şey vardır.

Öncelikle tüyleri en fazla 5 mm olarak kısaltın. Tüylerinizi almadan önce ölü deri hücrelerini uzaklaştırmak epilatör için en iyi fikirdir. Tüylerin büyüme yönünün ters tarafına doğru ilerleyin. İlk kez kullanıyorsanız eğer makine ile bacak alma ya da epilasyon aletiyle kol alma daha doğru başlangıç olacaktır. Böylelikle hassas bölgelere daha deneyimli şekilde geçebilirsiniz. Özellikle de koltuk altı ve bikini gibi daha zor olan bölgelerde döner disklerin cildinizi kapmaması adına derinizi gerin.

Epilasyon Aleti Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmeli

  • Epilatörler kılları azaltmaz. Fakat kökünden alınan tüyleri genelde daha ince ve yumuşak yapar.
  • Yüz, kol, koltuk altı, bikini bölgesi ve bacak gibi tüm vücut bölgelerinde kullanılabilir.
  • Epilatör kullanırken acı oranı kişiden kişiye değişmektedir. Fakat cildi gererek almak tahrişi ve acıyı azaltacaktır.