Evinizde Kolayca Hazırlayabileceğiniz Gençleştiri 3 maske

Evinizde Kolayca Hazırlayabileceğiniz Gençleştiri 3 maske

Evinizdeki malzemelerle kolayca hazırlayabileceğiniz gençleştirici yüz maskeleri nelerdir?

Her hanım güzelliğine dikkat eder ve daha genç ve güzel görünmek ister.Bu nedenle kendine çok iyi bakar.Özellikle yüzlerine daha da dikkat ederler ve daha güzel görünmek için yüzlerine değişik uygulamalar yapar.Bunun içinde kimi hanımlar kozmetik ürünlerini terih ederken,kimi hanımlarda doğal malzemelerle evde hazırlanabilen yüz maskelerini tercih ederler.Peki daha genç ve güzel görünmek için hangi maskeleri yapmamız gerekiyor? Bu yazıda sizi daha genç ve güzel gösterecek yüz maskelerini vereceğiz..

Yoğurtlu Ballı Yüz Maskesi:

Balda bulunan, hücreleri yenileyici özellik sayesinde bu maskeyle hem yüzünüz gençleşecek hem de daha genç bir görünüme sahip olacaksınız.Peki yoğurtlu ballı maske nasıl yapılır?Yüzümüze nasıl uygulanır?

Malzemeler:

1 tatlı kaşığı bal

1 çorba kaşığı yoğurt

4 damla lavanta yağı

Hazırlanışı:

Bal,yoğurt ve lavanta yağını krem kıvamına gelene kadar iyice karıştırın.Daha sonra göz kenarlarına gelmeyecek şekilde yüzünüzü iyice sürün. Maskenizi yüzünüzde 15-20 dakika beklettikten sonra soğuk suyla iyice yıkayın.

Sütlü Kahve Maskesi:

Malzemeler:

1 yemek kaşığı süt

1 yemek kaşığı kahve

Hazırlanışı:

Yüzünüzü iyice temizleyin.Süt ve kahveyi iyice karıştırın.Ardından bu karışımı yüzünüze sürün ve hafif masajlarla bu karışımi iyice yüzünüze yedirin.15 dakika bekledikten sonra maskenizi soğuk suyla yıkayın

Portakallı Havuçlu Canlandırıcı Maske:

Bu maske havuç ve portakalın içinde bulunan vitaminler ve mineraller sayesinde yüzünüzü canlandırarak daha genç görünmesini sağlayacaktır.Portakallı havuçlu maskeyi haftada 3 kez yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Malzemeler:

1 adet havuç

Evde sıkılmış portakal suyu

2 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı

İlk önce bir havucu iyice yıkın ve küçük parçalara ayırın.Portakalı sıkın ve küçük parçalara ayırdğınız havuçla birlikte blenderdan geçirin.Bu karışıma 2 tatlı kaşığı balı da ekleyin ve iyice karıştırın.Hazırladığınız maskeyi bir kaseya alıp cildinize uygulayın.Yaklaşık 30 dakika bekledikten sonra maskenizi yüzünüzden soğuk suyla yıkayıp çıkarın.

Genç ve güzel görünmek için ille çok pahalı uygulamalara maruz kalmadan evinizde hazırlayacağınız bu kolay maskelerle de yüzünüz daha genç ve güzel gösterebilirsiniz.