Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altında oluşan morluklar ve çökmeler oldukça rahatsız edici bir görüntüye neden olmaktadır. Bu görüntünün giderilebilmesi için piyasada birçok ürün olmasına karşın hiç biri istenilen sonucu vermemektedir.

Göz altında oluşan morluk ve çökmelerin birbirinden farklı birçok sebebi mevcuttur. Genetik faktörler ve yaşın ilerlemesi göz altında belirgin problemlerin oluşmasına neden olmaktadır. Son dönemlerde oldukça popüler hale gelen göz altı ışık dolgusu göz altında ki morlukların giderilmesine olanak sağlamaktadır. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak ciltte eksilen hyalüronik asit miktarının cilde geri kazandırılması adına yapılan bu işlem göz altının çok daha genç bir görüntüye kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

goz-alti-isik-dolgusu.jpg

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Göz altı morlukları veya göz altında ki çukurlaşmalar cildin yaşlı ve yorgun görünmesine neden olmaktadır. İstemsizce oluşan bu görüntü kişinin yorgun bir ifadeye sahip olmasına neden olur. Bu durumun ortadan kaldırılması adına yapılan işleme göz altı ışık dolgusu adı verilmektedir. Bu işlem ile uygulanan dolgu malzemesi değişkenlik gösterse de en sık kullanılan malzeme hyalüronik asittir. hyalüronik asit ile göz altında oluşan sorunlar giderilmektedir.

Dolgu işlemi sırasında kullanılan anestezi içerikli kremler kişinin acı hissetmesini engellemektedir. Acısız bir operasyon olması tercih edilme oranını ciddi oranda arttırmaktadır. İşlem bu konuda uzman olan kişiler tarafından yapılmaktadır. Derinin altındaki kemiğe aktarılan dolgu malzemesi sayesinde morluklar tedavi edilmektedir. İşlem sonrasında hafif kızarıklıkların oluşması olağan bir durumdur. hyalüronik asit içeren dolgu malzemesi zamanla işlevini yitirmektedir.

Buna bağlı olarak tekrar morluk sorununun ortaya çıkması beklenebilir. Dolgu malzemesinin eridiği düşünüldüğünde işlemin yinelenmesi mümkündür. 18 yaşından büyük olan kişilere uygulanan işlem sonrasında hafif şişlikler görülebilmektedir. Tek seansta dahi gözle görülür etki sağlamaktadır.

gozalti-isik-dolgusu-nedir-gozalti-isik-dolgusu-fiyat-tablosu-nedir.jpg