Kaş ve Kirpik Boyası

Kaş ve Kirpik Boyası

Kaş ve kirpik boyama işlemi, boyanın seçimi, boyanın kullanılması, boyanın uygulanması, boyanın etki süresi ve kullanım sıklığı hakkında 4 alt başlıktan oluşan bilgilendirme ve açıklama yazısı.

Güzellik sektörünün ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte kişisel bakım ürünleri oldukça artmış bulunmaktadır. Bunlardan biri de güzellik merkezlerinde, kuaförlerde veya evde kolaylıkla uygulanabilen hatta marketlerde bile uygun fiyata bulabileceğiniz kaş ve kirpik boyası olarak geliştirilmiş ürünlerdir. Bu ürünler sayesinde oldukça dolgun ve belirgin görünüme sahip olabilirsiniz.

Kaş ve Kirpik Boyası Seçimi

Kaş ve kirpik boyası ürünlerini alırken öncelikli olarak özellikle kaş ve kirpik boyamak için özel olarak üretilmiş ürünleri seçmeye dikkat edilmelidir. Bu sayede göz çevresine ve yüz bölgesine zarar vermeden saçlarınız ile aynı tonlarda kaş ve kirpiklere sahip olmak mümkün. Aşırı değişik renklerde saçlarınız varsa ve onlara uyumlu tonlarda kaş ve kirpiklere sahip olmak istiyorsanız farklı renklerde aldığınız boyalarla elde ettiğiniz karışımlarla istediğiniz renge ulaşabilirsiniz.

Kaş ve Kirpik Boyası Kullanımı

Kaş ve kirpik boyalarını kullanırken özellikle cildi hassas ve alerjik yapıda olan kişilerin, ürün içeriğinde yer alan malzemelerin bitki özü ağırlıklı olmasına mutlaka dikkat etmesi gerekmektedir. Alışveriş yaparken kaş ve kirpik besleyici içerikli boya ürünleri tercih ederseniz uygulanan bölgeyi besleyerek dökülmelere ve yıpranmalara engel olabilirsiniz. Eğer cildinizde kaşıntı, kabarma gibi alerjik reaksiyonlar gösteriyorsa ürün kullanımını hemen durdurmalısınız. İşlem bittikten ve temizlik yapıldıktan sonra vazelin benzeri besleyici kremleri masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Kaş ve Kirpik Boyası Uygulanması

Kaş ve kirpik boyasını ürününü kendiniz evde uygulayacaksınız uygulamadan önce kutunun üzerinde yer alan talimatlara uygun şekilde hareket etmelisiniz. Kaş ve kirpiklerinizi boyarken veya bu işlemi başka yerde yaptırırken yüzünüzün ve özellikle göz çevrenizin koruyucu ürünler ile temizlenmesine dikkat etmeniz gerekir. Koruyucu pedlerinin, kaş ve kirpik boyasını sürmeden önce gözaltlarınıza yerleştirildiğinden emin olmalısınız.

Kaş ve Kirpik Boyasının Kalıcılığı ve Kullanım Sıklığı

Kaş ve kirpiklerinizin uzamasına ve kullanılan boyanın markasına veya bu işlemi yaptırdığınız yere göre değişmekle birlikte kaş ve kirpik boyasının ortalama kalıcılığı 35-40 gün arasında değişmektedir. Kullanım sıklığına dikkat ederek iki boyama işlemi arasında en az 15 gün olması gerekmektedir. İşlem aralığı kısa tutulduğu zaman yanmalar, kırılmalar veya alerjik ve benzeri reaksiyonlar söz konusu olabilir.