Kirpik Uzatma Yöntemleri

Kirpik Uzatma Yöntemleri

Gözlerin çekici görünmesi için kirpikler tamamlayıcı unsurdur. Bu nedenle de kadınlar kirpiklerini uzun göstermek için bir çok yolu denerler.

Özellikle maskara kullanımın da uzun gösteren ya da hacimli gösteren maskaralar tercih edilir. Ama doğal uzun kirpik kadar belirgin değildir. Kirpikleri uzatmak için evde uygulayabileceğiniz bazı doğal yöntemler de vardır. Bu yöntemler sayesinde kirpikler sağlıklı bir şekilde uzayabilir. Bu sayede kirpikler için herhangi bir kozmetik ürün kullanmanıza gerek kalmaz.

Hint Yağı

Hint yağı kirpiklerin sağlıklı bir şekilde uzaması için oldukça etkili bir üründür. Ancak bunu düzenli olarak kullanmak gerekir. Hint yağı kirpiklere uygulanmadan önce yüz iyice yıkanmalıdır. Kirpiklerde herhangi bir makyaj kalıntısı varsa iyice çıkarılmalıdır. Kuruladıktan sonra Hint yağı sürülmelidir. Hint yağını pratik bir şekilde uygulamak için boş bir maskara şişesi kullanmanız daha uygun olur. Maskara uyguladığınız şekilde her akşam Hint yağını uygulayabilirsiniz.

Bebek Yağı

Bebek yağı genel olarak bebekler banyo yaptıktan sonra tenlerinin yumuşak olması ve ciltlerinin nemlenmesi için kullanılan bir üründür. Ancak kirpik uzatma için de ideal bir ürün olup etkisi oldukça fazladır. Kirpiklerin doğal yollarla uzaması için bebek yağı sürebilirsiniz. Kısa sürede etkisi görülecektir.

Vazelin

Vazelin çok eski zamanlardan beri nemlendirici olarak vücut için kullanılmaktadır. Ayrıca kaş çıkmayan yerlere ya da bacaklarda epilasyon sonrası oluşan batıklara da etki etmektedir. Bacaklarda ki batıkların uzayarak yüzeye çıkmasına yardımcı olmaktadır. Kirpikleri uzatmak için de vazelin kullanılabilir. Vazelin en kolay kirpik uzatma yöntemlerindendir. Uygulaması da oldukça basittir. Ancak uygulamadan önce kirpiklerin temiz olmasına dikkat edilmelidir. Vazelini her akşam yatmadan önce kirpik diplerinize ve kirpiklere krem gibi sürebilirsiniz. Bu sayede kısa sürede kirpikler uzayacaktır.