Makyajsız Güzellik İçin Tüyolar!

Makyajsız Güzellik İçin Tüyolar!

Makyajla gelen güzelliğin kişiyi farklı bir noktaya taşıdığı biliniyor. Ancak doğal güzellikten yana olanların sayısı hiç de azımsanacak düzeyde değil. Peki, doğal güzellik için neler yapılmalı? İşte detaylar…

Her insan kimyasal ürünler kullanmadan parlak ve ışıltılı bir güzelliğe sahip olmak ister. Kimileri bunun mümkün olmadığını düşünüyor lakin makyaj yapmadan da doğal ürünler ile sağlıklı ve güzel bir cilde, vücuda sahip olmak elbette mümkün. İşte detaylar...

1002146-620x360.jpg

Yüz İle Temasınızı Minimum Noktaya İndirin

Eller gün içinde yüzlerce belki binlerce notaya temas ediyor ve her noktadan bakteri alıyor. Ellerin gün içinde sık sık yıkanmaması veya dezenfekte edilmemesi bakteri sayısının artmasına neden olabiliyor. Hassas bir yapıya sahip olan yüze dokunulması durumunda eldeki bakteriler yüze geçebilir ve bu da istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

Mutlaka Yüz Yıkanmalı

Öncelikle cilt tipi belirlenmeli, sonrasında cilde uygun olacak şekilde temizleyici ile her gün yıkamaya özen gösterilmelidir. Kullanılan ürünlerde alkol olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Bunun yanı sıra herhangi bir aktiviteden sonra da yüz ılık su ile güzel bir şekilde yıkanmalı. Zira ter gözenekleri kapatabilir ve bu da cildin havasız kalmasına sebep olabilir.

Sağlıklı Beslenmeye Özen Gösterin

Yemeklerinizdeki sebze oranının artırın. Yağ içeren besinlerden mümkün olduğunca uzak durun. Düzenli olarak meyve tüketin. Badem, fındık, yeşil sebzeler gibi antioksidan bakımından zengin gıdalar ile beslenin.

Güneş Kremi Kullanın

Güneş cilt sağlığı için en büyük tehditlerden bir tanesidir. Özellikle çok sıcak havalarda cildin yanmasına neden olur. Bundan dolayı sıcak günlerde güneşli havaya çıkmadan önce güneş kremi kullanın.

makyajsiz-guzel-kiz.jpg

Sigara Kullanmayın

Vücuttaki yara onarımını engelleyen sigaradan uzak durulması parlak bir cildin yanı sıra sağlıklı bir yaşam için de son derece önemli. Sigarada bulunan nikotin maddesi kan damarlarının daralmasına neden olur bu da ilerleyen yaşlarda kan dolaşımının yavaşlamasına sebep olabilir.