Saç Derisi Masajı İle Bedeninizi Rahatlatın!

Saç Derisi Masajı İle Bedeninizi Rahatlatın!

İnsanlar gerek çalışma koşulları, gerek yaşam standartları gibi sayısız sebepten dolayı stres yaşayabiliyor. Stresten kurtulmanın oldukça basit bir yöntemi bulunuyor. Pek çok kişinin uyguladığı ama ismini bilmediği bu yöntem saç derisi masajı…

Saç derisi masajı sayesinde günün tüm stresini atabilirsiniz. Mantıklı kararlar verilmesi gereken anlarda basit hareketler ile bu masajı uygulayabilir, stresten arınmış berrak zihinle daha isabetli kararlar alabilirsiniz. İşte detaylar…

hair-myth-can-a-scalp-massage-help-53.jpg

Saç Derisi Masajı Ne İşe Yarar?

Yapılan araştırmalarda kişinin gün içerisinde maruz kaldığı olaylardan dolayı biriken stres seviyesi, boynun yanı sıra kulakların arkası ve saç çizgisinde gerginleşmeye neden olabiliyor. Bu durumda stresli kişi sadece basit birkaç hareket ile stresin biriktiği bölgedeki kan dolaşımını hızlandırarak stres seviyesini düşürebilir. Bu hareketler sayesinde stres seviyesi düşmüş, vücut ise eskisine göre çok daha rahat bir hale gelmiş olur.

Saç Derisi Masajının Faydaları

  • Saç derisi masajının kişiye olan faydalarından birkaç tanesi şu şekilde…
  • Uygulandığı bölgedeki kan dolaşımını artırır, kişinin gerginlik seviyesini azaltır.
  • Saç derisi masajı ile vücuttaki serotonin ve dopamin salgılanması sağlanır. Masaj sırasında kişi artan mutluluk hormonu ile kendisini daha mutlu hisseder.
  • Kafaya yapılan baskı ile birlikte kan basıncı da azalmaya başlar.
  • Yapılan bir araştırmada saç derisi masajı sayesinde kasların hareket ettirildiği ve böylece kronik baş ağrısı rahatsızlıklarının da ciddi oranda azaltıldığı tespit edildi.
  • Bölgeye uygulanan masaj sayesinde kan dolaşımı hızlanıyor ve saçlar öncesine göre çok daha fazla oksijen alıyor, bu da saçların daha hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlıyor.

sac-masaji-nedir-ve-sac-masaji-ne-ise-yarar-saca-masaj-yapmanin-puf-noktalari-1599551617-1874.jpg

Saç Derisi Masajı Nasıl Yapılır?

Günün her anında ve her yerde yalnızca 5 dakika çok kısa bir sürede stresten kurtulup, mutluluk seviyesini artırmak saç derisi masajı ile mümkün.

İsteğe göre masaja başlanmadan önce parmak uçları jojoba yağı ile ıslatılabilir.

İlk olarak baş öne eğilir, başın üst noktasından parmak baskılı şekilde yavaş yavaş aşağıya doğru gezdirilir. Sonrasında başın yan tarafında parmaklar ile dairesel hareket yapılır.

Başın farklı noktalarına hafifçe vurulur, buna saç çizgisi de dahil olmak üzere, son olarak saçlar yine hafifçe yukarı çekilir.

Böylece saç derisi masajı tamamlanmış olur.