Tarz Görünmek O Kadar Kolay ki! Yüz Şekline Uygun Kakül Modelleri

Tarz Görünmek O Kadar Kolay ki! Yüz Şekline Uygun Kakül Modelleri

Yüz şekline uygun kakül modelleri tarzınızı bir anda değiştirecek ve sizi memnun edecek bir görünüm oluşturmuşsa vazgeçilmeziniz olacaktır.

Yüz şekline uygun kakül modelleri sizin son derece farklı bir tarzı hayata geçirebilir. Özellikle kakül kullanmayı seviyorsanız ve yüzünüze uygunsa değişik zaman aralıklarında bu stili deneyebilirsiniz. Oldukça önemli bir saç modeli olan kakülleri keserken doğru kesimleri oluşturmak için bilgi alabilirsiniz. Profesyonel olarak tercih edilen birçok kuaför salonunda yüz şekline uygun kakül modelinin tercih edilmesi büyük bir önem taşımaktadır.

tarz-gorunmek-o-kadar-kolay-ki-yuz-sekline-uygun-kahkul-modelleri-1549824078.jpg

Oval Yüz Şekilleri İçin Kakül Modelleri

Her saç modelinin uygun olduğu ve ideal yüz şekline yakın olan oval yüzlüler için tercih edilen kakül modelleri genelde uzun ve üçgen görünümü olan kaküllerdir. Son derece önemli olan bu saç stillerini tercih etmek istediğinizde yüz şekline uygun saç kesimi yaptırmanız gerekecektir.

Köşeli Yüzler İçin Kakül Kesimleri

Sert görünen bu yüz şekilleri için tercih edeceğiniz kakül kesimleri oldukça önemlidir. Özellikle yandan ayrılmış olan saç modelleri ve ortadan ayrılmış kaküller bu saç stilini ideal bir orana sahip hale getirecektir. Kakül kesimleri konusunda bilgi almak istediğinizde kuaförünüze danışabilirsiniz.

Yuvarlak Yüzler İçin Kakül Modelleri

Yuvarlak yüzünüz için son derece önemli olan kakül kesimini yandan ayrılan saçlarla oluşturabilirsiniz. Kaküllerinizi yandan simetrik olarak keserek kullanabilirsiniz. Yüzünüzün daha uzun görünmesini ve yuvarlak şeklinin dengelenmesini sağlayacak bu stili güvenle tercih edebilirsiniz.

İnce Telli Saçlar İçin Kakül Modelleri

Güvenle tercih edeceğiniz ince saçlar için kakül modelleri de yüzünüz ve tarzınız için özel bir stil yaratabilir. Ancak saçlarınız ince olduğundan saç modeliniz sık sık bozulacaktır. Bu durumda saç tarzınız için en uygun olan modeli kullanabilirsiniz. Kakülleriniz uzadıkça daha iyi görünen bir tarz oluşturabilirsiniz.

evde-kahkul-nasil-kesilir-kput-cover.jpg

Kaküllü Saç Bakımı

Kaküllü saç bakımı oldukça önemlidir. Çünkü kısa olan kakül kısmı çabucak kurur. Diğer kısımlar ise biraz daha uzun sürecek bir kuruma sürecine sahiptir. Bununla birlikte doğru taranmadığı ve sürekli ellendiği durumlarda kısa sürede yağlanabilir.