Toksinlerden Kurtulmanın Yolları!

Toksinlerden Kurtulmanın Yolları!

Vücut için zararlı olan toksinlerin vücuttan uzaklaştırılması sağlık açısından son derece önemli. Peki, toksinleri uzaklaştırmak için neler yapılabilir? İşte detaylar…

İnsan sağlığı için zararlı olan toksinler sayısız şekilde insan vücuduna ulaşabiliyor. Hava kirliliği, tüketilen gıdalar, gün içinde temas edilen yerler gibi sebepler toksinlerin insan vücuduna ulaşmasına neden olabilir. Toksinlerin vücuttan atılmaması ise başta kalp hastalıkları ve kanser gibi çok ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliyor.

toksinlerden-arinmanin-zahmetsiz-yolu-yaz-detoksu-icin-5-etkili-besin-1.jpg

Bazı yöntemler sayesinde düzenli aralıklarla toksinlerin vücuttan atılması mümkün. İşte toksinleri vücuttan atacak yöntemler…

1- Antioksidan İçeren Gıdalar Tüketin

Vücudun toksinlerden temizlenmesi için tüketilmesi gereken gıdaların başında antioksidan bakımından zengin gıdalar geliyor. Fındık, ceviz gibi besinlerin yanı sıra A, C ve E barındıran gıdaların tüketilmesi vücudun antioksidan ihtiyacını fazlasıyla karşılayacaktır. Gün içerisinde bu tarz gıdalar tüketmeyi deneyin.

2- Cildinizi Besleyin

Antioksidan, toksinleri vücudun hem içinden hem de dışından temizleyen son derece önemli bir maddedir, cildinizdeki toksinleri temizlemek için de antioksidan bakımından zengin olan ürünleri kullanabilirsiniz.

3- Terleme Yolu İle Toksinleri Temizleyin

Vücudun tertemiz hale geldiği olaylardan bir tanesi de terlemedir. Terleme sırasında vücuttaki civa, nikel ve kurşun gibi maddeler dışarı atılır. Vücudun toksinlerden temizlenmesi için terlemeye önem verilmesi veya haftalık saunaya gidilmesi öneriliyor.

buyuk-1-1.jpg

4- Su Tüketin

Zararlı maddelerin vücuttan uzaklaştırılma noktası olan böbrekler, toksinlerin de atılmasını sağlar. Ama böbreklerin görevini en iyi şekilde yapabilmesi için sağlıklı olması şart. Gün içindeki hareket durumunuza bağlı olarak en az 2 litre su tüketin, ayrıca sabahları içeceğiniz limonlu su vücudunuzdaki antioksidan oranının artmasını sağlayacaktır.