Yok gibi makyaj nasıl yapılır?

Yok gibi makyaj nasıl yapılır?

Bakımlı görünmeyi seviyor ancak ağır bir makyaj görünümünden hoşlanmıyorsanız yok gibi makyaj vazgeçilmezlerin arasında yer alır. Bu yazımızda birkaç adımda kolayca nasıl yok gibi makyaj yapabileceğinizi bulacaksınız.

Bakımlı görünmeyi seviyor ancak ağır bir makyaj görünümünden hoşlanmıyorsanız yok gibi makyaj vazgeçilmezlerin arasında yer alır. Bu yazımızda birkaç adımda kolayca nasıl yok gibi makyaj yapabileceğinizi bulacaksınız.

İlk adım; cildinizi makyaja hazırlayın. Bu adım tüm makyaj modelleri için geçerli olmakla birlikte yok gibi makyaj için özellikle önem taşır. Ten ürünlerini çok az kullanacağınız için cildinizin temiz ve bakımlı olması işinizi kolaylaştırır. Bu nedenle ilk olarak cildinizi her zaman tercih ettiğiniz bir cilt temizlik ürünü ile masaj yaparak derinlemesine temizleyin. Yüzünüzü yıkarken soğuk su tercih edin. Soğuk su kan akışını hızlandırarak yüzünüze canlılık katar. Daha sonra cilt tipinize uygun bir nemlendirici krem uygulayın. Makyaja başlamadan önce cildinizin nemlendirici kremi iyice emmesini bekleyin.

İkinci adım; makyaj bazı kullanın. İsteğinize bağlı olarak parlak ya da mat bitişli bir makyaj bazı tercih edebilir ya da burun çevrenizdeki gözenekleri kapatmak için sıkılaştırıcı bir makyaj bazı kullanabilirsiniz. Makyaj bazı ten ürünü kullanmasanız bile cildinizde doğal olarak sağlıklı bir görünüm yaratır.

Üçüncü adım; kapatıcı. Cildinizdeki ufak tefek lekeleri, morlukları ve renk eşitsizliklerini ince yapılı bir kapatıcı kullanarak kamufle edin. Kapatıcıyı uyguladıktan sonra üzerinden transparan bir pudra ile geçerek kalıcılığını artırın.

Dördüncü adım; göz makyajı. Göz kapaklarınızı ten rengi, krem formunda bir göz farı ya da göz makyajı bazı ile eşitleyin. Dilerseniz üzerinden ten renginize yakın bir farla geçerek bazı sabitleyin. Daha sonra göz içinize ten renginizden bir iki ton açık parlak bitişli bir göz kalemi uygulayın. Bu adım bakışlarınızın daha güçlü ve dinamik olmasını sağlayacaktır. Son olarak kirpiklerinizi kıvırın ve hafifçe rimel uygulayın.

Beşinci adım; dudak makyajı. Öncelikle dudaklarınızın ölü derilerden arınmış ve nemlendirilmiş olmasına özen gösterin. Daha sonra kendi dudak renginize yakın bir dudak kalemi, ruj ya da parlatıcı ile dudak makyajınızı yapın. Rujunuzu uyguladıktan sonra peçete yardımıyla hafifçe fazlalıklarını almanız daha doğal bir bitiş sağlayacaktır.

Son adım; sabitleme. Makyajınızı isteğinize bağlı olarak mat ya da parlak bitişli makyaj sabitleyici ile sabitleyin. Bu sayede makyajınız daha doğal durur ve daha uzun süre kalıcı olur.