Yüz bakım serumu nedir, ne için ve nasıl kullanılmalıdır?

Yüz bakım serumu nedir, ne için ve nasıl kullanılmalıdır?

Yüz bakım serumu kullanmak isteyenlere tavsiye veren ve serumun ne işe yaradığını özetleyen makaledir.

Yüz bakım serumu nedir? Yüz bakım serumu ne işe yarıyor? Yüz bakım serumları hangi sıklıkta kullanılmalı? Yüz bakım serumları hangi işlem sırasına göre uygulanmalı?

YÜZ BAKIM SERUMU NEDİR?

Herkesin en değerli ve önemli hazinesi olarak gördüğü cildi için yaptığı bakımlar ve harcadığı paralar birbirinden farklılık gösterir.

Cilde ve cildin gereksinimlerine göre bir yol izleyerek yapılan temizleme, canlandırma, nemlendirme gibi temel ögeleri karşılamak hem kolay hem de çeşitli seçenekler çerçevesinde oldukça mümkün.

Bu seçenekler arasından, cilt için yeniden yapılanma ve bakım sunmak adına geliştirilen yüz bakım serumları da; olması gereken ve her daim istenen genç görüntüyü sağlamak üzerine, adeta imdada yetişiyor.

Yüz bakım serumunu kısaca; cilde etki eden güçlü içerikleri sayesinde en derin yüzeylere temas ederek, kırışıklık gibi istenmeyen durumların önlenmesi için gerekli bir araç olarak tanımlayabiliriz.

YÜZ BAKIM SERUMLARI NE İŞE YARAR?

Kimimiz tam işlevini bilmeyerek, nemlendirici ya da sıradan bir bakım sağlayan kozmetik ürün olarak görsek de; yüz bakım serumları çok daha işlevsel ve etkileri bakımından daha kapsayıcıdır.

Günlük kullanılan nemlendiricilere nazaran yüz bakım serumları, cildin en alt katmanlarına dahi kolayca ulaşabilir ve nemin daha isabetli ve daha çok alana yayılması işlemini gerçekleştirerek; cildin yenilenmesi ve hücrelerin aktifleştirilmesi işlerinde önemli ve güçlü bir rol oynar.

YÜZ BAKIM SERUMLARI NE SIKLIKTA KULLANILMALI?

Cilde olan etkilerinin daha net anlaşılmaya başlandığı yüz bakım serumlarını, kullanım sıklığı bakımından değerlendirdiğimizde; bunun mecburi kullanım aralığı olmadığını göreceksiniz.

Her yaştan kişiler için kullanımı mümkün olan yüz bakım serumları; günde 1-2 kez kullanılacağı gibi cildin kuruluk vs. durumlarına göre azalıp artabilecektir.

Asıl önemli olan konu, bu serumları gün içinde az ya da çok kullanmaktan ziyade; her gün ve düzenli kullanmaktır. Çünkü yüz bakım serumları ancak ve ancak süreklilik sağlandığı zaman birkaç hafta içinde etkisini gösterir.

YÜZ BAKIM SERUMLARI HANGİ İŞLEM SIRASINA GÖRE UYGULAMA GEREKTİRİR?

Yüz bakım serumlarının yeterince etkisini göstermesi için temizlenmiş bir cilde uygulanması mantıklı olacaktır.

İnce yapısı sayesinde kolayca emilecek olan yüz bakım serumları, üzerine sürülecek nemlendirici ya da gündüz/gece kremleri ile desteklenebilir.

Serumlar cilt ile buluşturulduktan sonra, zarif ve dairesel hareketler ile iyice cilde yedirilmelidir.