Ünlü şarkıcı Meat Loaf hayatını kaybetti

Ünlü şarkıcı Meat Loaf hayatını kaybetti

Albümleri tüm dünyada 100 milyona aşkın satıcş gerçekleştiren ABD’li şarkıcı Meat Loaf, 74 yaşında hayatını yitirdi. Ünlü şarkıcının ölümü sanat dünyasını derinden sarstı.

Gerçek ismi Mecheal Lee Aday olan rock dünyasının ölüm haberi resmi Facebook hesabı üzerinden duyurulurken, evinde eşi Deborah’ın yanında hayatını kaybettiği ifade edildi.

"İLHAM VEREN SANATÇIYI KAYBETMENİN ACISINI YAŞIYORUZ"

Şarkıcının ailesi tarafından yapılan açıklamada, "Birçoğunuz için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ve böylesine ilham verici bir sanatçıyı ve güzel bir adamı kaybetmenin acısını yaşarken gösterdiğiniz sevgi ve desteği gerçekten takdir ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.

GRAMMY ÖDÜLÜ ALDI

Texas eyaletine bağlı Dallas'ta 1947'de dünyaya gelen Meat Loaf, 60 yıla yayılan bir kariyere sahipti. 1970'lerin başında rock müziğe odaklanan Loaf, besteci, söz yazarı ve yapımcı Jim Steinman ile iş birliğine gitti. 1977 yılında Bat Out of Hell isimli albümüyle çıkış yapan Loaf, 1994 yılında I'd Do Anything For Love şarkısıyla Grammy Ödülü kazandı. Rock yıldızı, Fight Club, Rocky Horror Picture Show ve Wayne's World gibi filmlerde de rol aldı. Loaf'un Bat Out of Hell albümü ayrıca tüm zamanların en çok satılan ilk 10 albümü listesinde yer alıyor.