Ünlü Şarkıcıdan Kötü Haber! Hayranları Kahroldu!

Ünlü Şarkıcıdan Kötü Haber! Hayranları Kahroldu!

Arabesk müziğinin ünlü isimlerinden biri olan şarkıcı Tüdanya’dan kötü haber geldi. Sanatçı – yazar Onur Akay kötü haberi duyururken; Tüdanya’nın kanser sebebiyle gırtlağının alındığı belirtildi.

Onur Akay; Tüdanya’nın gırtlak kanserine yakalandığını duyururken, bu kanser nedeniyle ünlü şarkıcının gırtlağının alındığını belirtti. Arabesk müziğinin bir zamanlar efsanesin olan Tüdanya’nın gırtlağının alınması ile birlikte sesini kaybettiği belirtildi. Yazdığı yazıda Tüdanya’nın gırtlağının alındığını söyleyen Onur Akay, ünlü şarkıcının artık konuşamadığını ve sesinin kaybettiğini ifade etti.

60fc0aec4e3fe0195c3ccfda.jpg

Gündeme bomba gibi düşen bu üzücü haber sonrasında arabesk müziğin hayranları adeta kahroldu. Bir zamanlar arabesk müziğine damga vuran ünlü şarkıcının kasetleri milyonlarca satılıyordu. Yaptığı sahnelerle ve şarkıları ile hayranlarının gönlünde taht kuran Tüdanya’nın 5 aydır Ege Üniversitesi Hastanesi’nde yattığı biliniyordu. Gördüğü tedavi sonucunda gırtlağının alındığı belirtilen Tüdanya’nın bu sebeple psikolojik olarak hiç iyi olmadığı öğrenildi.

Morale İhtiyacı Var!

tudanya-24072021162713232242964402.jpg

Tüdanya’ya dair kötü haberi duyuran Onur Akay, ünlü şarkıcının tek geçim kaynağının sesi olduğunu söyledi. Sesinin kaybettiği için Tüdanya’nın oldukça kötü hissettiğini belirten Akay, sanatçı arkadaşların moral vermesi gerektiğini ifade etti. İçinde bulunduğu durumdan kaynaklı Tüdanya’nın ağır psikolojik ilaçlar içtiğini söyleyen Akay, onun için sanatçılardan sahnelerin yapılması gerektiği de belirtildi.

Tüdanya Kimdir?

1961 yılında İzmir bergama’da doğan Tüdanya’nın asıl ismi Hatice Döngü’dür. Küçük yaşlardan itibaren müziğe olan hevesi ortaya çıkan Tüdanya Türk sanat müziği eserlerini okuyarak müziğe atıldı. Sonraki dönemlerde arabesk müziğe geçiş yapan Tüdanya 1983 yılında ilk olarak “Sıra Sıra Dağlar” isim albümünü piyasalara sundu. İlk albümünde 700 bin satış yapan Tüdanya’nın asıl efsane albümü ise üçüncü albüm oldu.

seni-sevmeyen-olsun-sarkisiyla-bilinen-tudanya-girtlak-kanserine-yakalaninca-sesini-kaybetti-0c5bb.jpg

“Seni Sevmeyen Ölsün” isimli 3. albümü ile rekorlar kıran Tüdanya’nın bu albümü 2 milyondan fazla satıldı. Geçen yıl geçirdiği kalp krizi ile sevenlerini üzen Tüdanya, birçok albüm yapmayı başardı. 11 yıl boyunca İzmir Fuar’ında aralıksız bir şekilde sahne alan Tüdanya; şarkılı filmler döneminde ise Salih Kırmızı, Münir Özkul ve Murat Soydan gibi isimler ile birlikte bazı filmlerde de rol aldı.