Ünü şarkıcı Mine Koşan’dan acı haber

Ünü şarkıcı Mine Koşan’dan acı haber

Uzun bir süredir hasta olan Mine Koşan, sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiği açıklama Covid-19 PCR testinin negatif çıktığını ifade ederek, zatürre başlangıcı teşhisi konulduğunu belirtti.

Ünlü şarkıcı Mine Koşan’dan acı haber geldi. Gelen son bilgilere göre, önümüzdeki günlerde konser vermeyi planlayan Mine Koşan, hastalığı sebebiyle konserini erteleme zorunda kaldı. Uzun bir süredir da hasta olan Koşan, sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaparak, hayranlarını bilgilendirdi. Usta sanatçı şunları söyledi;

"2-3 gündür yaşadığım şiddetli baş ağrısı, nefes darlığı nedeniyle doktoruma başvurdum. Çok şükür PCR testim negatif çıktı. Zatürre başlangıcı teşhişi konuldu. Evde tedavim devam ediyor ve dinleniyorum. 4 Aralık Cumartesi, Küba Dragos programımı doktorumun da izin vermemesi ve biraz daha dinlenmem gerketiği dolayısıyla siz kıymetli gönül dostlarımdan özür dileyerek ertelemek mecburiyetinde kaldım. Sağlık her şeyden mühim. Affınıza sığınıyorum. Tespit edilen yeni tarihte görüşmek dileğiyle."

093055169-mine-kosan-zaturreye-yakalandi-3-1.jpg

Mine Koşan Kimdir?

Halk arasında Mine Koşan olarak da bilinen şarkıcın gerçek adı Armina Koşaryan’dır. 17 Aralık 1958 yılında Mısır’ın başkenti olan Kahire şehrinde dünyaya gözlerini açmıştır. 7 yaşında iken babasının teşvikiyle müziğe başlamış ve İstanbul Aksaray Türk Müsiki Cemiyeti’nde halk müziği etimi almıştır.

Şarkıcılığının yanı sıra Fatma Girik ve Tugay Toksöz’ün başrolünde oynadığı 1968 yapımı ‘’Ezo Gelin’’ isimli filmde, dublaj olarak türkü söylemiştir. Henüz 13 yaşındayken Vedat Yıldırımbora bestesi olan ‘’Yağmur’’ isimli plağı ile ünlenmiştir. 1974 yılında da yine Vedat Yıldırımbora bestesi olan ‘’Dert Bende’’ isimli şarkı ile zirveye çıkmıştır. Günümüzde de aktif olarak şarkıcılık kariyerini devam etmektedir.