Yaprak Dökümü Kanal D Ekranlarından Neden Kaldırıldı!

Yaprak Dökümü Kanal D Ekranlarından Neden Kaldırıldı!

Bir dönemin tartışmasız en çok izlenen dizilerinin başında Yaprak Dökümü geliyordu. Anadolu’da yaşayan bir ailenin İstanbul’a gelmesinin ardından yaşanan hüzünlü, acıklı hikayeler burada konu alınıyordu. Kanal D ekranlarında prime time saatinde buluşan diziye olan yoğun ilgi dikkat çekici seviyelere çıkmıştı.

Hatta günümüzde tekrarları dahi yüksek reyting oranlarıyla dikkat çekiyordu. Bakıldığında işlediği hikayenin Türk aile yapısına çok da uzak olmaması bu duruma sebep olarak görülüyordu. Evin oğlunun başarısız evliliği, kızların yanlış tercihler yapması, ilkelerine ve evine bağlı bir babanın bu zor durumla nasıl baş edeceğini bilememesi gibi durumlar izleyiciyi ekran başına yaklaştırıyordu.

Yaprak Dökümü Neden Kaldırıldı?

Yaprak Dökümü uzun süredir Kanal D ekranlarında her gün saat 11’de yayınlanıyordu. “Bugün Neler Oluyor Hayatta” isimli programın ardından yayınlanan dizinin yeni bölümü bugün yayınlanmadı. Kanal D ekranlarını açan birçok izleyici aynı saatte Üç Kız Kardeş dizisi ile karşılaştılar.

Bu dizi Kanal D ekranlarında yeni yayınlanmaya başlayan bir diziydi. Bu sayede insanların diziyi daha yakından tanıması ve ilerleyen bölümleri takip etmesi amaçlanıyor. Ancak her gün saat 11’de Kanal D ekranlarına Yaprak Dökümü’nü izlemek için oturanlarsa hayal kırıklığı yaşamış oldular. Bu durumun bir süreliğine böyle olacağı pazartesiden itibaren tekrar aynı şekilde Yaprak Dökümünün yine aynı saatte yayınlanmaya başlanacağı tahmin ediliyor.

Yaprak Dökümünün Konusu Nedir?

2006 yılında ekranlara geldiği ilk bölümden son bölümüne kadar izleyenleri ekran başına oturtan dizi aile dramını konu alıyordu. Birçok ünlü oyuncunun yer aldığı, bazı oyuncuların ilk defa bu dizi ile tanınması da yaşananlar arasında yer aldı.

2006-2010 arasında tam 5 sezon dizinin tüm bölümleri hala internette yüksek izlenme rakamlarına ulaşıyor. Toplamda 174 bölüm yayınlanan dizi insanları hüzne boğan bir son ile ekranlara veda etmiştir. Reşat Nuri Güntekin’in aynı isimli romanından uyarlanan dizi son yılların en iyi uyarlaması olarak kabul ediliyor.