Galatasaray’da Burak Elmas olayı kulübü tamamen bırakıyor mu?

Galatasaray’da Burak Elmas olayı kulübü tamamen bırakıyor mu?

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Burak Elmas’ın istifasıyla ilgili olarak muhalefetten yüksek sesler çıkmaya başlıyor. Burak Elmas’ın da Mart ayını beklediği iddia edildi.

Galatasaray, lig’de 15. Sıraya kadar gerilemesi ve Fatih Terim’in gönderilmesi sonrasında kulübün tek hedef noktası Başkan Burak Elmas oldu. Elmas’ın kritik karar aşamasına geldiği iddia edildi.

Muhalefetin baskısı sürerken, Mart ayında yapılacak mali genel kurul bekleniyor. Burak Elmas yönetiminin idari yönden ibra edilmemesi için çalışan muhalefetin oy toplama çalışması yaptığı, Fatih Terim'e bile gidildiği ileri sürülüyor.

Galatasaray tüzüğüne göre ibra edilmeyen yönetim görevi bırakıyor. Ancak Mustafa Cengiz, ibra edilmemesine rağmen mahkemeye giderek görevde kalmıştı. Burak Elmas'ın ise "Galatasaray Spor Kulübü üyelerinin alacakları her türlü karara saygılıyım. İbra edilmezsek zaten tüzük gereği ayrılıyoruz" diyerek mahkemeye gitmeyeceğin mesajını vermesi muhalefetin de çalışmalarını hızlandırmasına yol açtı. Elmas'ın ibra olmaması halinde görevi bırakacağı belirtiliyor.

İddialara göre Dursun Özbek, Metin Öztürk ve Eşref Hamamcıoğlu yoğun bir çalışma içinde. Fatih Terim'e de başkan adayı olması yönünde baskı olduğu iddia ediliyor.