Hadi İpucu 20:30 sorusu Internet of Things nesnelerin İnterneti kısaltması nedir?

Hadi İpucu 20:30 sorusu Internet of Things nesnelerin İnterneti kısaltması nedir 17 Aralık Hadi joker kodu nasıl kazanılır? Hadi ipucu 17 Aralık sorusu ve cevabı nedir? soruların yanıtları yine araştırılan konular arasında.Hadi'nin 17 Aralık akşam sorusu belli oldu; 17 Aralık 2018 Hadi İpucu, akşamki sorusu: Internet of Things 'Nesnelerin İnterneti' olan, aklınıza gelebilecek her nesnenin internete erişip diğer cihazlarla iletişim halinde olması anlamına gelen kısaltma nedir? Hadi İpucu adı altında internet üzerinden mobil canlı para ödüllü bilgi yarışması düzenleniyor.

Hadi İpucu 20:30 sorusu Internet of Things nesnelerin İnterneti kısaltması nedir?
  • 17 Aralık 2018, Pazartesi 18:48

Haftaiçi her gün 12:30 ve 20:30’da ve haftasonu 20:30’da düzenlenen Hadi İpucu para ödüllü bilgi yarışmasının 17 Aralık 2018 tarihli joker kodu ve sorusu heyecanla bekleniyor. Sabah saatlerinde yayına girmesi beklenen günün ilk Hadi ipucu sorusunun ardından bugün saat 20:30'da sistem üzerinden canlı yayınla soruya doğru cevap veren talihli belirlenecek. Öğleden sonra da Hadi joker kodu yayınlanması bekleniyor. Hadi bilgi yarışması birbirinden renkli birbirinden eğlenceli yarışmalar düzenlemeye devam ediyor. Hadi ekibi yarış öncesi ipucu bilgisini paylaşırken bu güne özel sosyal bir mesaj içeren ipucu belirledi. Hadi ekibi akşam 20:30 daki yarış öncesinde ipucu bilgisini aşağıdaki şekilde kullanıcıları ile paylaştı.17 Aralık Hadi İpucu sorusu ve cevabı ile birlikte joker kodu hakkında hadioynalive instagram son dakika duyuruları iletileri ve yeni gelişmeleri burada.

Bugün saat 20:30'da düzenlenecek olan yarışma Hadi İpucu'nun 17 Aralık sorusu ve cevabı araştırılıyor. Beklenen açıklama geldi.

HADİ İPUCU 17 ARALIK SORUSU VE CEVABI JOKER KODU NEDİR?

Hadi'nin 17 Aralık akşam sorusu belli oldu; 17 Aralık 2018 Hadi İpucu, akşamki sorusu: Internet of Things "Nesnelerin İnterneti" olan, aklınıza gelebilecek her nesnenin internete erişip diğer cihazlarla iletişim halinde olması anlamına gelen kısaltma nedir? İşte cevabı

Hadi İpucu cevabı: IoT.

Hadi yarışması, 17 Aralık 2018 tarihinde akşam saat 20:30'da başlıyor. Sponsorlu ödül gecesinde ödül 50 bin Türk Lirası olarak açıklandı. 17 Aralık'da toplam 12 soru sorulacak, 12 soruyu doğru bilen-bilenler ödülü paylaşacak.

Hadi İpucu sorusu 17 Aralık 2018

"Nesnelerin İnterneti" olan, aklınıza gelebilecek her nesnenin internete erişip diğer cihazlarla iletişim halinde olması anlamına gelen kısaltma nedir? Hadi İpucu cevabı: IoT.

IOT nedir?

Nesnelerin İnterneti, birbiriyle ilişkili bilgi işlem cihazları, mekanik ve dijital makineler, nesneler, hayvanlar ya da benzersiz tanımlayıcılarla ( UID'ler ) sağlanan veri ve insandan kanala ihtiyaç duymadan bir ağ üzerinden veri aktarma yeteneğidir. insan veya insandan bilgisayara etkileşim.
Nesnenin Tarihi

MIT'deki Auto-ID Merkezi'nin kurucu ortağı olan Kevin Ashton, ilk olarak 1999 yılında Procter & Gamble'a (P & G) yaptığı bir sunumda bir şeylerin internetten bahsetti. P & G'nin dikkatine radyo frekansı kimliği (RFID) getirmek istiyor. üst düzey yönetim, Ashton 1999'un havalı yeni trendini birleştirmek için “Nesnelerin İnterneti” adlı sunumunu aradı: internet. MIT profesörü Neil Gershenfeld'in kitabı, Düşünmeye Başladığı Zaman , 1999'da da ortaya çıktığında , kesin terimi kullanmadı, fakat IoT'nin nereye gittiğine dair net bir görüş sağladı.

IoT, kablosuz teknolojilerin, mikroelektromekanik sistemlerin ( MEMS ), mikro servislerin ve internetin birleşmesinden doğmuştur . Yakınsama, operasyonel teknoloji (OT) ve bilgi teknolojisi (BT) arasındaki siloları parçalamaya yardımcı oldu. Bu, yapılandırılmamış makine tarafından üretilen verilerin, iyileştirmeleri yönlendirmek için analiz edilmesini sağladı.

17 Aralık Hadi İpucu 12:30 Sorusu: RH harflari hangi hayvanın adının kısaltmasıdır?

Hadi ipucu bugün 12:30'da Hindistan ve Afganistan'da yemek hırsızlıklarıyla meşhur bir maymun türü vardır. Hatta öyle ki bir zamanlar maymunların değerli eşyaları çalmaları için eğitildiklerine dair söylentiler dolaşmaktadır. İpucumuz bu maymun türüyle ilgili. Kan grupları için kullanılan RH harfleri hangi hayvanın adının kısaltmasıdır?

Cevap; RHesus maymunudur.

Hadi İpucu internet üzerinden online olarak milyonlarca takipçisine para kazandırmaya devam ediyor. Gün içinde saat 12:30 için ayrı aksam saat 20:30 içinse ayrı iki soru yöneltilen ödülü yarışma uygulaması Hadi İpucu'nun yanıtları merak edilirken konu ile ilgili ayrıntıları bu haberimizde derlemeye çalışıyoruz. 17 Aralık Pazartesi günü için sabah saatlerinde Hadi İpucu'nun sorusu geldi. Şimdi gözler akşam saatlerinde Hadi İpucu'nun 20:30'da soracağı soruda. Hadi İpucu soru ve yanıtlarını ve yeni gelişmeleri bu haberimizden takip edebilir yeni gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

17 Aralık Hadi İpucu sorusu fotograftaki konu ile ilgili.

 

 

RH Kan Grubuna İsim Verenin Rhesus Maymunu Olması

Kan gruplarının keşfedilmesi ve kan nakillerinin başlamasıyla tıp dünyasında büyük bir gelişme yaşanacağı düşüncesi bazı aksilikler sebebiyle tam anlamıyla gerçekleşememişti. Kan nakli olan bazı insanlar sebebi belirlenemeyecek şekilde hayatını kaybediyorlardı. Kan naklinde ölüme sebep olan konunun ne olduğunu bulabilmek için birçok araştırma yapıldı.

Karl Landsteiner ve Alexander S. Wiener başlangıçta önemi anlaşılmayacak bir araştırma yaptılar. Rhesus maymununun kanı üzerinde yaptıkları araştırma daha sonra tıp dünyasına RH faktörü ifadesini kazandırdı. Rhesus maymunları üzerinde yapılan araştırmada kanda belirlenmemiş bir proteinin daha olduğu ortaya çıktı. Bu proteinin AB grubu kanının yanında nakil için önemli bir faktör olduğu anlaşıldı.

RH ifadesi negatif (-) ya da pozitif (+) olarak belirtilir, bu ifade “D antijenini” içerir ya da içermez anlamına gelmektedir ve kan nakillerindeki olmazsa olmaz etkenlerdendir. Bu keşfin Rhesus maymunları üzerinde yapılan bir araştırma sonrası keşfedilmesi sebebiyle bu maymunları anmak için RH olarak adlandırılmıştır. Yani kan grubumuzu her söyleyişimizde Rhesus maymunlarını anmaktayız.

HADİ İPUCU YARIŞMASI DEVAM EDİYOR

Hadi ekibi haftanın her günü farklı konsepler de yarışmalar düzenliyor. Hadi bilgi yarışması kurulduğundan bu güne en büyük hedeflerinden biri olan sponsorlu yarışmalar düzenleme konusunda büyük ilerleme gösterdi. Şimdiye kadar sponsorluk anlaşmalarında Turkcell, Pegasus gibi büyük firmaların sponsorluk yarışmaları düzenlemek için hadi ekibiyle anlaştıklarını gördük. Görünen o ki hadi ekibi her güne bir sponsor bularak her gün büyük ödüller dağıtmayı düşünüyor.

Hadi bilgi yarışması birbirinden renkli birbirinden eğlenceli yarışmalar düzenlemeye devam ediyor. Ayrıca fizy uygulamasının sponsorluğunda yapıcalak yarışma ödül dağıtmaya devam edecek. Her hafta olduğu gibi bu haftada kaldığı yerden devam eden Hadi İpucu yarışması gün içinde sabah ve akşam saatlerinde olmak üzere iki ayrı soru yöneltiliyor. Hadi Instagram'dan yapılan canlı yayın yarışması ile birlikte gün içinde sıklıkla araştırılan konular arasında yer aldığından. Yayına giren sorular ve cevapları ile ilgili detayları bu haberimiz üzerinden paylaşıyoruz. Aynı zamanda gün içinde Hadi İpucu joker kodları takipçileri ile paylaşılırken yeni gelişmeler hakkında tüm detaylara bu haberimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

GÜNCEL HADİ JOKER KODLARI

Burada günlük hadi joker kodları paylaşılacaktır. Güncel kod görünmüyorsa sayfayı yenilemeyi unutmayın!. Hadi Joker Kodları genellikle ilk 5.000 kişi dağıtılmakta olup bazı günler bu sayı sponsorlara göre değişmektedir. Kodu kaçırdım diye üzülmeyin, her gün yeni kod paylaşılacaktır. Hadi Joker Kodlarını ve Hadi ipuçlarını kaçırmamak ve bütün hadi joker kodları tükenmeden takip etmek istiyorsanız, sitemizi takip edin.

17 Aralık Hadi Joker Kodu –>

SunExpress 16 Aralık Hadi Joker Kodu –> GUNES

15 Aralık Hadi Joker Kodu –> TVPLUS17HD15

15 Aralık Hadi Joker Kodu –> TVPLUS13HD15

15 Aralık 12:30 Hadi Joker Kodu –> SUPRADYN

14 Aralık 12:30 Hadi Supradyn Joker Kodu –> FOCUS

13 Aralık 20:30 Hadi Sim Joker Kodu –> (Kişiye Özel Üretilmektedir)

13 Aralık 12:30 Hadi Joker Kodu : —> Ginseng

British Side Hadi Joker Kodu 20:30 —> BRITISHSIDEINGILIZCE

Suprdayn 12 Aralık Hadi Joker Kodu : —> ODAKLANMA

11 Aralık 20:30 Hadi FİZY Joker Kodu : —> TI6O75KM

11 Aralık 12:30 Hadi SUPRADYN Joker Kodu : —> BAŞARI

10 Aralık Dergilik Hadi Joker Kodu : —> ( Kişiye Özel Dağıtılmıştır )

10 Aralık Hadi Supradyn Joker Kodu : —> KONSANTRASYON

9 Aralık Hadi Joker Kodu : —> ÜlkerÇikolata1

8 Aralık TV+ Hadi Joker Kodu : TVPLUS33DA17

7 Aralık Hadi Joker Kodu : —> (Kişiye Özel)

6 Aralık Hadi SUPERCAM EKSTRA 30 BİN Joker Kodu : —> TG7M39

6 Aralık Hadi SUPERCAM Joker Kodu : —> SC23t7

5 Aralık Hadi General Mobile Joker Kodu : —> Gm9pro

4 Aralık Hadi Joker Kodu : —> WE6F5Y2

3 Aralık Vakıf Emeklilik Hadi Joker Kodu : —> Vakıfemeklilik2018

2 Aralık Hadi Bip Joker Kodu : —> BS18HD

2 Aralık Hadi Lifebox Joker Kodu : —>

1 Aralık Hadi TV+ Joker Kodu : 27tvplus33ac

1 Aralık Hadi Digiturk Joker Kodu : SporunTekAdresi

30 Kasım Hadi Goller Cepte Uygulaması Joker Kodu —> Hadigollercepte

29 Kasım Hadi Tadım Joker Kodu —> TADIMBAR

29 Kasım Hadi Ford Türkiye Joker Kodu —> FocusBenim

28 Kasım Hadi Joker Kodu —> Kedievimadoreden

27 Kasım Hadi Joker Kodu —> F4T5GLI

26 Kasım Hadi Mastercard 2. Joker Kodu —> MASTERPASS

26 Kasım Hadi Mastercard Joker Kodu —> flamingo

25 Kasım Hadi Joker Kodu —> WTZALR

24 Kasım akşamı yaşanan teknik aksaklık nedeniyle bir joker hesabınıza tanımlanmıştır

24 Kasım 2018 Hadi TV+ Joker Kodu —> 9286TVPLUS33

23 Kasım 2018 Hadi LORD MOBILE Joker Kodu —> KALE

23 Kasım 2018 Hadi HEPSİBURADA Joker Kodu —> HADİEFSANECUMA

22 Kasım 23:59’a kadar “HADİ1MİLYON” Koduyla Ekstra Joker kazanabilirsiniz!

22 Kasım 2018 Hadi GNC Joker Kodu —> 5XPCP1

HADİ NASIL OYNANIR?

Türkiye’nin ilk canlı bilgi yarışması Hadi nasıl oynanıyor? Kolaydan zora doğru 12 adet soru sorulan yarışma uygulama üzerinden canlı olarak oynanıyor. Her gün 12:30 ve  20:30 saatlerinde başlayan iki adet yarışmadan oluşuyor.

 

Hadi Nedir?

Hadi Türkiye’nin ilk canlı bilgi yarışması uygulamasıdır. Her gün canlı yayında katılımcılar sorulan sorulara doğru cevap vererek, o yarışma için belirlenen ödül havuzundaki parayı eşit olarak bölüşürler. Puan veya başka bir şey değil gerçek para kazanırsınız.

 

Ücretli midir?

Uygulamayı indirmenin ve yarışmaya katılmanın hiçbir ücreti yoktur.

 

Hangi uygulama marketlerinde bulunur?

iPhone telefonlara Apple App Store üzerinden, Android telefonlara Google Play Store üzerinden indirilebilir.

 

Gerçek para mı veriliyor?

Hadi yarışması gerçek para veriyor ve hesap bakiyesi 20 TL olunca bankadan çekilebiliyor.

 

Kazandığım parayı nasıl çekerim?

Uygulamanın ana sayfasında bulunan bakiyeye tıklamanız gerekmektedir. Bakiyeye tıkladığınızda iban numaranızı girmeniz gereken sayfaya yönlendirilirsiniz. 20 tl ve üzeri tutarlarda iban numaranızı girdiğinizde hesabınıza yollanır.

 

Nasıl Oynanır?

Telefon numaranızla kayıt oluyorsunuz. Her gün 12:30 ve  20:30 saatlerinde başlayan iki adet yarışmaya katılıyorsunuz. Yarışmaya katılıp soruları verilen süre sona ermeden doğru cevaplamaya çalış.Sorulan soruların tümünü bilirsen ödüle hak kazanırsın.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık