Brokoli ve yoğurt birlikte yedi midesinde olanlar herkesi şaşırttı

Brokoli ve yoğurt birlikte yedi midesinde olanlar herkesi şaşırttı

Doktor önerdi. Brokoli ve yoğurdu birlikte tüketince midesindeki şikayetler azaldı. Yoğurt ve Brokoli iki değerli besin. Pekte kimsenin bilmediği bilgiler çıktı brokoli ve yoğurt hakkında

Doktor önerisini dinledi.. Brokoli ve yoğurdu birlikte tüketti sonrasında olanlar mucize

Brokoli çok sayıda uzmana göre en faydalı sebzelerden biri. Genellikle et yemeklerinin yanında çokta iyi giden brokoli haşlanıp üzerine zeytinyağı ve limon sıkılarak tüketilebiliyor

Bir çok batı ülkesinde brokoli zaten bu şekilde tüketiliyor.

SAĞLIK DEPOSU ÖZELLİKLERİ VAR

Brokolinin sağlık deposu özellikler bulunuyor. En önemli faydaları arasında mide ve bağırsak dostu olması yer alıyor. Karaciğeri onaran özellikleri de bulunan bu harika sebze aynı zamanda bir çok kanser türüne karşı vücutta tam koruma sağlıyor.

YOĞURTLA TÜKETİLMELİ

Brokolinin bazı uzmanlara göre yoğurtla tüketilmesi gerekiyor. Yoğurtla birlikte tüketilen brokolinin vücuda çok fazla faydaları olduğu belirtiliyor.

Milliyet gazetesi'nin Pembenar ekinde yayınlanan bir haberde brokoli ve yoğurdun birlikte tüketilmesi durumunda vücutta yaptığı etkilere yer verildi.

Brokoli ve yoğurdu birlikte yemek bağırsak kanserini önlüyor hatta tedavi ediyor. Brokoli, kanserle mücadele eden sülforan maddesini içeriyor. Yoğurt ise içerdiği probiyotikler ile mide ve bağırsaktaki bakterileri önlemeye yardımcı oluyor.

Araştırmalara göre, brokoli ve yoğurdu birlikte tüketmek kanseri önlemede ve tümörlerin cerrahi olarak çıkarılmasından sonra kalan hücrelerden kurtulmak için kullanılabilecek en iyi tedavi yöntemidir.

Uluslararası Singapur Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, düşük maliyetli bu besinler ile zararlı bakterilerden kurtulmak mümkün. Yoğurt bağırsak kanseri hücrelerinin yüzeyine yapışarak probiyotik hale gelir. Brokolide bulunan anti kanser maddelerini hücrelere enzim olarak salgılar. Sonuç olarak yoğurt ve brokoli kombinasyonu tümörlerin %75’ini yakalayarak kanseri tedavi eder.

Brokoli ve yoğurt karışımı göğüs ve mide kanseri gibi diğer kanser türlerinden kaynaklanan hücreleri de yok eder.

Uzmanlara göre bağırsak hastalıklarının genellikle yağ oranı yüksek ve lif oranı düşük besinler tüketilmesinden kaynaklı olduğunu söylüyor. Obezite, kırmızı et, alkol, tütün kullanımı ve fiziksel egzersiz eksikliği de kolon kanseri riskinde artış gösterir. Bağırsaklardaki bakterilerden kurtulmak için günde ufak bir porsiyon brokoli ve yoğurt tüketebilirsiniz.

DONDURULMUŞ OLANLAR ÖNERİLMİYOR

Ayrıca uzmanlar dondurulmuş hazır brokolileri önermiyor. Pazardan veya marketten alınan taze brokolinin çok daha faydalı olacağı düşünülüyor. Çok sayıda hazır yiyecek işimizi kolaylaştırsa da taze olarak tüketilen besinlerin faydası çok daha fazla.

Bu yüzden taze satın alacağınız brokoliyi tüketmek sağlığınız açısından çok daha faydalı olacaktır.

Brokoliyi dilerseniz çorba olarak da tüketebilirsiniz. Sebzeler arasındaki en faydalı sebzelerden biri olan brokoli büyüme yaşındaki çocuklar içinde öneriliyor.

Sağlık açısından faydaları saymakla bitmeyen brokolinin en sağlıklı tüketme şekli ise haşlanıp üzerine zeytinyağı ve limon sıkılarak tüketilmesi olduğuna dikkat çekiliyor.