Cam temizlerken ayna gibi olmasını sağlayan en etkili tüyolar

Cam temizlerken ayna gibi olmasını sağlayan en etkili tüyolar

Evde temizlik yaparken mutlaka dikkat edin. Camlarınızın pırıl pırıl olması için mutlaka yapmanız gereken bazı püf noktalar! Bu etkili temizlik önerisiyle Camlarınızın ayna gibi tertemiz olmasını sağlayacaksınız

Kim istemez ayna gibi cam temizliği yapmayı. Vereceğimiz bilgilerle sizde evde ayna gibi cam temizliği yapabileceksiniz.

Bilmeniz gereken çok basit püf noktalar var.

GEREKSİZ KİMYASALLARA SON

Gereksiz kimyasalları kullanmaya hiç gerek yok . Yapmanız gereken çok basit. Camı sadece cam suyu ya da sirkeli suyla ıslatıp ardından gazete kağıdıyla güzelce silebilirsiniz.

Cam suyunun içerisine birazcık sirke eklemeniz camlarınızdaki çizikleri de temizleyecektir.

Bir çok ev hanımı bu yöntemi uygulamaktadır.

ŞAMPUANLA DA CAM TEMİZLİĞİ YAPILABİLİR

Şampuanla cam silme en çok kullanılan cam temizleme yöntemlerindendir.

Nasıl Yapılacak?

Kovanın içerisine biraz şampuan ekleyin. Kremsiz olmasına dikkat edin. Ardından bu su yardımıyla camınızı silin. Kuru bir bezle camı kurulayın. Ardından kese kağıdı tekrar silin.

Camlarınızdaki çizikler bile bu yöntemle yok olacaktır.

Bu yöntemlerle uğraşmak istemiyorsanız en azından cam silmek için kullanacağınız suya mutlaka sirke ekleyin.

Sirkeli suyla hem evinize girecek olan böcek ve sivri sinekleri de uzaklaştırmış olacaksınız. Evinizin temizliğinde sirkeyi mutlaka alışkanlık haline getirin. Gereksiz kimyasallara gerek kalmadan cam temizliği ve ev temizliği yapabilirsiniz. Bir çok ev hanımı evde sirkeyi temizlik yaparken mutlaka kullanmaktadır.

Önemli Uyarı! Camlarınızı yağmurlu günlerde temizlemezseniz daha iyi olur :::) Yoksa yaptığınız tüm temizlik boşa gitmiş olur