Çamaşırlarınızı bembeyaz yapacak 3 malzemeli basit deterjan karışımı

Çamaşırlarınızı bembeyaz yapacak 3 malzemeli basit deterjan karışımı

Beyaz çamaşırlarınızı artık kir ve lekelerden çok daha kolay arındırabileceksiniz. Temizlik yaparken özellikle beyaz çamaşırlarınızı bembeyaz yapacak harika 3 malzemeli basit deterjan karışımı önerimizi mutlaka deneyin

Çamaşır yıkarken kimse çamaşırlarda leke kalsın istemez. Özellikle beyaz çamaşırlardaki kir ve yağ lekelerini çıkarmak çok zordur. Yağlı yiyecekler her ne kadar çok sevilse de çok kötü bir tarafı vardır. Çamaşırlarımıza yağ lekesi sıçradığı zaman çıkarmak çok ama çok zordur.

Bu yüzden doğal olmayan yöntemlere başvururuz. Kimyasal ürünler unutmayın çamaşırlarınızın ömrünü kısaltır.

Diyelim üç yıl giyeceğiniz bir gömlek yada tşört kullandığınız kimyasallar nedeniyle çok daha kısa sürede yıpranır. Bu yüzden doğal olmayan yöntemlerle uğraşmak yerine şimdi sizlerle paylaşacağımız bu harika yöntemlere odaklanın.

Haberciniz.biz internet sitesi tarafından paylaşılan özel bir içerikte özellikle beyaz çamaşırları daha da beyazlatan bazı formüller verildi. Sizlerde çamaşırlarınızın daha beyaz olmasını istiyorsanız bu alternatif yöntemleri deneyebilirsiniz. Arkadaşlarınızın da da yararlanması için mutlaka onlarla da paylaşın ve onlarında çamaşırları böylelikle bembeyaz olsun.

İşte herkesin bilmesi gereken beyaz çamaşırlar için harika tavsiye

ÇAMAŞIRLARINI BEMBEYAZ YAPACAK DETERJAN KARIŞIMI


Beyazlarınız için kullandığınız çamaşır deterjanı, tek başına etki etmiyorsa o zaman bazı küçük eklemeler yaparak işleri kolaylaştırabilirsiniz. Deterjanınızın içine bir paket çamaşır sodası ilave edin. Üzerine de yarım paket temizlik karbonatı eklediğinizde işler tamam. Tüm bu malzemeleri ekledikten sonra deterjanı iyice karıştırın.

Beyazlarınızı yıkayacağınızda bu karışımdan kullanın. Çamaşırlarınız makineden çıktıktan sonra gözlerinize inanamayacaksınız. Artık kir ve kötü görüntüye bu karışımla birlikte son verebilirsiniz.

Bazı kumaşlarda yıpratıcı etki yaratabileceği için çok ince kumaşlı beyazları bu karışımla yıkamanız tavsiye edilmez. Yıkama sırasında 40 derece yeterli olacaktır. Beyazlar haricindeki renklerde kullandığında ağartma yapabilir. O nedenle kıyafetlerinizin beyaz olduğundan emin olun.

Önemli uyarı: Kıyafetlerinize yağ döküldüğünde sakın elinizle ovmayın! O an hemen üzerine tuz ve karbonat dökün bir tutam bir süre bekleyin. Sonrasında ise derhal çamaşır makinesine atın. Elinizle ovuşturursanız çamaşırlarınızın çok daha fazla kirlenmesine yol açabilirsiniz. Bu alışkanlıktan vazgeçmeniz kıyafetinizin geleceği açısından çok daha yararlı olacaktır.

Kaynak: Haberciniz.biz

İlgili Haberler