Canan Karatay'ın uzun yaşam için mutlaka tüketin dediği 3 besin

Canan Karatay'ın uzun yaşam için mutlaka tüketin dediği 3 besin

Canan Karatay yine ezber bozacak önerilerde bulundu. Zeytinyağı konusundaki açıklamaları herkes tarafından biliniyor. Ancak üç besin hakkında Karatay uyardı

Canan Karatay'ın açıklamaları Ramazan ayında da gündemden düşmüyor. Hemen hemen her gün bir haber sitesi ya da gazete Canan Karatay'ın açıklamalarını haberleştiriyor.

Bugün ise Canan Karatay, Star Gazetesinde haber olarak yer aldı. Star'ın haberinde Canan Karatay'ın yeni kitabından bahsedildi.

Ayrıca Canan Karatay tarafından önerilen üç besine yer verildi.

Canan Karatay her fırsatta ev yoğurdu, zeytinyağı ve turşu tüketiminin önemine dikkat çekiyor mutlaka tüketilmesi gerektiğinin altını çiziyordu. Bu besinlere ek olarak Canan Karatay'dan üç yeni besin önerisi daha var.

Peki Canan Karatay'ın önerdiği diğer üç besin hangisi?

Tecrübeli doktor vücutta dost bakterilerin korunmasına dikkat çekerek 3 besin hakkında önemli uyarılarda bulundu. Beslenme konusunda tavsiyelerde bulunan Canan Karatay; doğal sirke, peynir ve tarhananın önemini vurguladı.

Sirkenin marketlerde değil evde yapılanının daha faydalı olduğuna dikkat çekiyor Canan Karatay yaptığı her açıklamada.. Ayrıca Anadolu mutfağından eksik olmayan Tarhana çorbasını da Canan Karatay mutlaka tavsiye ediyor.

Peynir ve zeytin konusunda da uyarılarda bulunan Canan Karatay en faydalı peynirin hangisi olduğunu açıkladı.

Canan Karatay'ın peynirle ilgili açıklaması da şu şekilde

Ezine peyniri tam yağlı, tam kaya tuzuyla yapılan ve de 6 ay mayalanması doğal olan en sağlıklı peynirdir.

Öte yandan Canan Karatay ezine peynirinin istenildiği kadar yenilebileceğini de belirterek ekliyor: Canan Karatay: "Peynir Yiyenin Kemik Erimesi Olmaz"