Çözümü bir tutam limon kabuğundaymış sakın atmayın siz de yapın

Çözümü bir tutam limon kabuğundaymış sakın atmayın siz de yapın

Limon kabuklarını genelde kullanmaz çöpe atarız. Oysa limon kabukları mucize çıktı

Limon yeryüzündeki en faydalı besinlerden biridir. Salatalarımıza, çorbalarımıza eklediğimiz bu harika besinle aynı zamanda da limonata yapabilmekteyiz. Çayımıza da lezzet katan limonla ilgili bilinmeyen ne çok şey var..

C vitamini açısından zengin olan limon tam bir grip düşmanıdır. Bağışıklığı güçlendiren limon aynı zamanda da sindirim sistemine de iyi gelmektedir.

Hatta sabah içilen 1 bardak limonlu suyun bağırsakları temizlediği ve vücuttan ödem attığı söylenir.

Peki böylesine faydaları olan limonun kabuğu ne işe yarar? Limon kabuğuyla ne yapılabilir?

DİŞ BEYAZLATABİLİRSİNİZ

Evet şaşırtıcı ama gerçek bir tutam limon kabuğuyla dişlerinizi beyazlatabilmek mümkündür. üstelik deneyenler gerçekten işe yaradığını da söylemekteler.

Habertürk'ün haberine göre; Limon kabuğuyla diş beyazlatmanın tekniği ayrıntılı bir şekilde anlatıldı. İşte kısa sürede limon kabuğuyla diş beyazlatmanın püf noktaları.

Limon Kabuğu ile Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Limon içerdiği asitlerden dolayı birçok hastalıkta şifa kaynağıdır. Kabukları da diş beyazlatmada gözle görülür farklar yaratır. Limonu rendenin ince tarafıyla rendeledikten sonra, suyunu sıkın ve bu suyla dişlerinizi fırçalayın. Bu işlemi çok sık yapmak dişlere ve diş etlerine zarar vereceği için haftada 2 kere uygulamak yeterli olacaktır.

NOT: Gereğinden fazla diş taşı oluşumunuz varsa bir hekime başvurmanız en doğrusu olacaktır.