Fasulyenin dağılmaması için atlamamanız gereken pişirme sırrı

Fasulyenin dağılmaması için atlamamanız gereken pişirme sırrı

Fasulye pişirirken dağılmaması ve gaz yapmaması için atlamamanız gereken bazı mutfak sırları var. Bu yöntemlerle fasulyeniz çok daha lezzetli olacak.

Fasulye ister kuru olsun ister taze herkes tarafından çok sevilir. Fasulyeler Türk mutfağında büyükçe yer tutan besinlerdendir. Fasulye tariflerini merak eden çok sayıda ev hanımı araştırmalar yapıyor.

Fasulye pişirirken bazı püf noktaları atlamamak gerekiyor. Fasulyenin genelde dağılması yemeğin lezzetsiz olmasına yol açıyor. Gaz yapan fasulye ise mide ve bağırsakları rahatsız ediyor. Vereceğimiz tariflerle çokça lezzetli fasulyeler pişirebileceksiniz.

FASULYENİN DAĞILMAMASI İÇİN BİLİNMESİ GEREKENLER

Bazı durumlarda fasulyeler dağılabilir. Çok pişirilmesi nedeniyle ya da fasulyenin kalitesinden dolayı fasulyelerin dağılma ihtimali bulunmaktadır. Bu durumun önüne geçmek isteyen bir çok usta şef yemeği hazırlarken bir kaç damla limon kullanmaktadırlar.

Kuru fasulyeye sıkacağınız limon, fasulyenin pişme aşamasında dağılmasını önleyecek bir püf noktadır. Bu yüzden limon sıkmayı ihmal etmemelisiniz.

KURU FASULYENİN GAZ YAPMAMASI İÇİN BİLİNMESİ GEREKENLER

Bir başka problemde fasulye nedeniyle midemiz ve bağırsaklarımızda bazen sorun oluşabilir. Eğer kuru fasulye seven biriyseniz gaz yapmaması için bu püf noktasını sakın atlamayın.

Karbonat mucizesinden yararlanın..

Gaz Yapmayan Kuru Fasulye Nasıl Yapılacak?

Kuru fasulye pişirme aşamasında tuz eklenirken 1 tatlı kaşığı karbonat eklenmesi öneriliyor. 1 tatlı kaşığı eklenen karbonat sayesinde pişireceğiniz kuru fasulyenin gaz yapmasını önlemiş olacaksınız. Böylelikle fasulyeniz çok ama çok daha lezzetli olacaktır.