Hurmayı bugüne dek hep yanlış tükettik hurmanın en faydalı hali

Hurmayı bugüne dek hep yanlış tükettik hurmanın en faydalı hali

Hurma, Türk mutfağında eksik olmayan bir besindir. Özellikle Ramazan ayında bolca hurma tüketiyoruz. Hurmanın faydalarından yararlanmak için bilmeniz gereken bazı sırlar var

Ramazan ayında çok sayıda kişi orucunu hurma ile açmaktadır. Bu geleneksel bir alışkanlıktır. Hurma mucizevi bir meyvedir. Faydaları saymakla bitmeyen hurma sadece ülkemizde değil Avrupa ülkelerinde de çokça tüketilmektedir.

TAM BİR SAĞLIK DEPOSU

Hurmanın faydaları ise saymakla bitmez. Hurmanın bol vitamin deposu olduğu bilinmektedir. C, B1, B2 ve A vitamini açısından zengin olan hurma aynı zamanda da diş çürümelerini önlemektedir. Bağışıklık sistemini güçlendiren hurma bir çok açıdan faydalı bir besindir.

DOĞAL ÖDEM SÖKÜCÜ

Hurmanın doğal bir ödem sökücü olduğu ortaya çıktı. Bugüne dek çok sayıda kişinin bilmediği bir sırrı vereceğiz.

Bir bardak su içerisine dört adet hurmayı ekleyin. Ağzını bir çay tabağı ile kapatın. Yaklaşık 1 saat beklettikten sonra suyu için ve hurmaları tüketin.

Bu yöntemle vücudunuzdaki fazla ödem vücuttan atılacaktır.

Hurmayı bu şekilde tüketirseniz midenize de büyük faydaları bulunmaktadır. Midedeki yangıyı kaldırdığı gibi aynı zamanda da kabızlık ve hazımsızlığı da önleyecektir.

Hurmayı ayrıca sadece Ramazan aylarında değil normal zamanlarda da tüketmeniz gerekmektedir. Hurma en faydalı besinlerden biri olduğu gibi cilt güzelliğinde de önemli rol oynamaktadır.

GÜNDE KAÇ TANE YENİLMELİ?

Hurma tüketmek için herhangi bir sayı yoktur. Ancak 6 ya da 7'den fazla hurma tüketmeniz önerilmez. Her şeyin fazlasının zararı olduğu gibi çok fazla hurma tüketmekte zararlı olabilir.

Ayrıca hurmayı yoğurtla da karıştırıp yerseniz bu da sağlık açısından çok doğru bir seçenek olacaktır.

İlgili Haberler