Kulağınıza zeytinyağı damlatın ve bekleyin iki damlası bakın ne yapacak

Kulağınıza zeytinyağı damlatın ve bekleyin iki damlası bakın ne yapacak

Zeytinyağının pek bilinmeyen bir etkisi daha! Kulağa zeytinyağı damlatınca bakın ne işe yarıyor

Sofralarımızdan eksik olmayan zeytinyağı hakkında pek bilinmeyen bir mucize ortaya çıktı. Salatalarımıza ve yemeklerimize lezzet katan zeytinyağı aslında doğal bir mucizeymiş.

Özellikle kulağa zeytinyağı damlatmanın faydaları kimse tarafından pek bilinmiyordu. Bu konuyla ilgili çok dikkat çeken bir bilgi paylaşıldı.

Tarifsiteniz.com adlı sitede yayınlanan özel içerikte; Kulağa zeytinyağı damlatmanın şaşırtıcı faydalarından bahsediliyor. Bakın kulağa zeytinyağı damlatmakla ilgili hangi detaylar paylaşılmış.

Zeytinyağı faydalı bir besindir. Yemeklerimize ve salatalarımıza lezzet katan zeytinyağı çok faydalı bir besindir. Zeytinyağının mucize faydaları ise çok şaşırtıyor. Yapılan araştırmalar ise herkesi şaşkına çeviriyor.

ZEYTİNYAĞININ MUCİZE ETKİLERİ

Bağırsak ve sindirim sistemine mucize faydaları bulunan zeytinyağı hakkında pekte bilinmeyen bir mucize bilgi var. Yeni Akit gazetesinde yer alan habere göre; Zeytinyağının mucizevi etkileri var. Zeytinyağı kulak ağrısında etkilidir.

NASIL YAPILACAK?

Hafif şiddette bir kulak ağrısı varsa. Sıcak zeytinyağı kulak enfeksiyonlarına iyi gelmektedir. Ağrıyıda anında dindirmektedir. 1 Yemek kaşığı zeytinyağını hafifçe ısıtarak bir damlalığa akıtmalısınız. Ardından bir kaç damla kulağınıza bu zeytinyağından damlatın. Bir hafta boyunca bu yöntemi günde 1 damla olmak üzere tekrarlayın. Kulak ağrınıza iyi gelecektir.

Ancak bir haftadan sonra süren bir kulak ağrınız varsa doktora gitmenizde mutlaka fayda vardır.

SICAK SU ŞİŞESİ DE İŞE ARIYOR

Öte yandan kulak ağrısına karşın sıcak su şişesi de işe yaramaktadır. Ağrıyan kulağa sıcak su dolu şişe koymak faydalı olmaktadır. Bir kaç dakika boyunca kulağınıza sıcak su dolu şişeyi tutmak işe yaramaktadır. Bir plastik şişe içerisine koyarak bu işlemi yapabilirsiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA:

Kulağa damlatılacak zeytinyağının mutlaka organik olması gerekmektedir. Doğal olmayan zeytinyağını yemeklerinize eklemeniz sağlıklı olmadığı gibi kulağınıza damlatmakta sağlıklı değildir. Bu yüzden mutlaka doğal ve organik zeytinyağı tüketmeye özen gösterin. Aksi takdirde faydadan çok zarar görebilirsiniz.

İlgili Haberler