Pilot, ‘’Mesaim bitti’’ diyerek acil iniş yaptı

Pilot, ‘’Mesaim bitti’’ diyerek acil iniş yaptı

Pakistan’ın ulusal havacılık şirketi olan Pakistan Uluslararası Havayolları uçağının bir pilotu, mesai bitiminde uçağı yarı yolda acil iniş yaptırarak uçuşu tamamlamadı. Pilotun gerekçesi ise mesai saatlerinin bitmiş olması.

Geçtiğimiz Pazar günü Suudi Arabistan’ın başkenti olan Riyad’dan İslamabad’a gidecek olan uçağın kalkış saatleri, kötü hava koşullarından kaynaklı olarak ertelenmişti.

Sputnik'in haberine göre; PK 9754 sefer sayılı uçağın pilotu, uçağı kaldırdıktan sonra, Riyad'a 409 kilometre uzaklıktaki Dammam'daki havalimanına acil iniş yaptı. Pilot mesai saatlerinin bitmesi nedeniyle uçuşu devam ettiremeyeceğini söylerken, yolcular başka bir uçağa geçmeyi reddederek olayı protesto etti.

Uçağın içerisindeki gerginliğin tırmanması nedeniyle güvenlik personeli çağrıldı.

PIA sözcüsü, "Bir pilot, uçuş güvenliği için gerekli olması nedeniyle dinlenmelidir. Tüm yolcular İslamabad Havalimanı'na 23:00'da ulaşacak, kalacakları otellerin düzenlemeleri o vakte kadar yapılmış olacak" açıklaması yaptı.

Kasım ayında PIA, Suudi Arabistan'a seferlerini arttıracağını açıklamıştı. PIA sözcüsüne göre Suudi Arabistan'a yalnızca başkent Kabil'den değil, Karaçi, Lahor, Multan ve Peşaver'den de uçuşlar bulunuyor.