• 12 Nisan 2018, Perşembe 12:26
Dr. İbrahim  YILDIRIM

Dr. İbrahim YILDIRIM

“İ’rab”da Mahallimiz Yok, Aslında!

Gâvur/lar tüm imkanlarıyla çökmüş dünyamızın üstüne. Yeryüzünden gökyüzüne kadar en gelişmiş cihazlarıyla tepemizdeler. Ortaçağdaki bilgi-beceri ve dünyayı şekillendirme kabiliyetimizi uzun bir süredir kaybetmiş bulunmaktayız. Bu zaten herkesçe biliniyor artık.

Soru şu aslında: Ne yapmalıyız?

İblis’in kaybettiği nokta “kibri” idi. O da biliyordu aslında neyin ne olduğunu. İki Ömer’den biri olan “Ebu Cehil” de biliyordu ve her şeyin farkındaydı. Cahil değildi ama “cehl”i maalesef O’nu ebedi cehenneme gark etti. Yeryüzünde Allah’ın halifeliği unvanını gâvur/lara sünnetullah gereği verdiğimizden beri, bugün özelde Müslümanlar ve genelde özü insan olan tüm mazlumlar zulüm altındadır. Ve bu zulümden maalesef tüm mevcudat etkilenmiştir: Nebatat, hayvanat, cemadat…

İnsanlık kıyametine doğru büyük bir hızla yol alıyor. Ve bu kıyamete giden yolda elhamdülillah biz Müslümanlar asli sebep olmadık lakin yeryüzünü işte bu gâvur/lara bırakarak vesile olduk. Yukarıda bahsettiğimiz sünnetullah ifadesindeki maksadımızın “Allah’ın çalışana çalıştığını vereceği” ilahi sözünün “Rahman” sıfatıyla te’kid edilmiş halinin olduğu malumdur.

Onca cemaat, topluluk vb olmasına rağmen ve her bir yapı da kendilerini ve önderlerini “aliyyü’l a’la” bir “pozisyon”da görmesine rağmen, İslam dünyası özelinde genel hali neden böyledir bu yeryüzünün: “Aliyyü’l a’la olması gerekmiyor mu?

Gâvurluk, zulüm ve sömürü üzre ittifak etmiş bir “zalimler topluluğu” varken dünyamızda, bizler İslam üzre ittifak edemiyoruz hala! Nefisleri ayaklar altına almak çok mu zor bu kadar! Bunu yapamıyorsak, bu neyin mücadelesidir? Kendi “cemaat”imizin, mezhebimizin vb ikbali ve istikbali için mi uğraşıyoruz sadece, yoksa? Öncelik bu mudur yani? Aslolan Millet-i İbrahim’in ve Ümmet-i Muhammed’in felaha ulaşması değil midir? Kâbe niçin vardır orada? Sadece kıble için bir yön bulma aracı mıdır?

Ortaçağ İslam dünyasında astronomiden, kimyaya, matematiğe, fiziğe bir çok alanda uçmuşken, şimdi neden hala yerlerde sürünüyoruz? Gökyüzünü kuşlara ve maalesef İblis’in yeryüzündeki gönüllü temsilcilerine bıraktık! Arakan’da gariban kardeşlerimizin kılına dokunana neden “posta” koyacak gücümüz yok? Caydırıcılığımız bile yok! Leş kargaları bile ölmüş canlıya gelirken, bu kadim kan içiciler dünyanın hemen her yerinde kardeşlerimizi öldürüyor durmadan ve bunu da adı sanı Müslüman olan kimi topluluklara/devletlere taşeronluk vererek ve yetmezse kendileri de katkıda bulunarak acımasızca yapıyorlar. Sebep ne? Evlerine yiyecek taşımak. Nereden? Başka evlerden! Evlerimizden yani. Nedir bunun adı: Hırsızlık!

2018’in dünyasına baktığımızda neyi görüyoruz: “İ’rab”da mahallimiz yok, aslında! Adam yerine koyulmayan ve kimlikleri Müslüman olan büyük ve darmadağınık bir topluluk! Ne kadar da acınılacak bir durum bu, değil mi?

Şımarık ve kibirli zengin Müslümanlar kapitalizmin kölesi olmuşlar, şımarık ve kibirli çoluk çocuklarının istikbali ve ikbali için yaşıyorlar! Güvenlikli yüksek duvarlı hanelerinin kapıları sıkı sıkıya kapalı! Liyakat ehli insanlar bir yerlere ait olmadıkları için bir yerlere gelemiyorlar.

Tüm bunlara rağmen Türkiye, Türk Devleti tüm kurumlarıyla toparlanmaya çalışıyor. Elinden geldiğince zulme dur demeye ve insanın olduğu her yere, insanı yaşatmak için bedeniyle ve yüreğiyle ulaşmaya çalışıyor.

Allah yardımcımız olsun. Selam ve dua ile.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık