• 08 Mart 2016, Salı 12:18
ErdemKOÇOĞLU

Erdem KOÇOĞLU

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

İlk olarak bir itirazla başlayalım... 
Her daim bizimle el ele, gönül gönüle olan,hayatın en azından % 50'sini oluşturan,bizi dünyaya getirme ayrıcalığına sahip olan kadını senenin bir gününe sığdırmak kadına haksızlıktır.

 

Bizler, kadının bir "mal" gibi alınıp satıldığı, kız çocuğu babası olmanın "ayıp" görüldüğü ve bunun içinde kızların diri diri toprağa gömüldüğü bir zamanda "One Mınute / Bir Dakika!..Bu Dünya Böyle gelmiş böyle gidemez!" diyerek,toprağa gömülen değil;toprağın ve Cennetin ayakları altına serildiği bir konuma getiren Hz.Nebi'nin Ümmetiyiz.
 

Kadına istediğimiz methiyeleri yazabiliriz, bunu fazlasıyla hak ediyorlar.
Lakin,ben bunun bile ataerkil bir söylem olduğunu, sanki erkeklerin kadınlara verdiği/vereceği bir "lütuf" olduğu anlamı taşıdığını düşünüyorum.

 

Hiç bir erkeğin bir kadına "hak verme" hakkı yoktur, olamaz!..
Erkek kim ki kadına "hakkını" vermeye kalkışsın...

 

Kadınların bizlerden bekledikleri, haklarını vermek değil; haklarını gasp etmememizdir.
Kadına tüm hakları; erkeği de kadını da yaratan vermiş zaten…


Biz erkeklere düşen; Allah'ın verdiği hakları gasp etmekten,fiziki gücümüzü zulme dönüştürmekten vazgeçmek ve Allah'ın hükümlerine samimiyetle boyun eğmektir!..
Yani kadınların biz erkeklerden bekledikleri tek şey, "gölge etmemek"tir.
Kadınlar "eksik" insanlar değildir; bizleri tamamlayan, olmazlarsa olmayacağımız, adeta "Erkeklerin Vasileri" gibidirler.

 

Kadın;ya kardeş, ya hala, ya teyze, ya anneanne, ya babaanne, ya evlat, ya eş, ya da annedir.
Kızları diri diri toprağa gömenlerin torunları bugün kadınların pazarlandığı, metalaştırıldığı, kurban pazarları gibi pazarların kurulduğu bir dünyada, 8 Mart'da "Kadın Haklarından" söz etme hakları yoktur!


Bunu yapabilmeleri için önce; "Kadınlar birer cinsel obje değildirler, erkeklerin parayla değer biçecekleri mal değildirler" diyerek, pavyonların, hayatları karartılan hayat kadınlarının vizite ücreti olan genelevler önünde protesto eylemi yapmaları gerekiyor.
Biz muhafazakar kesimin ise,"Kadına değer veriyoruz" naralarından vazgeçmemiz gerekiyor. Biz topyekun "insana" değer vermekle mükellefiz…


Bizim "paçasından düştüğümüz" kadına atar yapma hakkımız yoktur, olamaz.
Dua edelim de onlar hayatımızda hep olsunlar.Yoksa hayatımız pislikten geçilmez olur.
Hepimiz vahşice, insanlıktan çıkmış bir vaziyette kadınların namuslarına ve canlarına kasteden gözü dönmüş erkeklerin yaptığından dolayı kadınlardan helallik dilemeliyiz.

 

Sizler bize, "Allah'ın emanetlerisiniz" ve bizler Allah'ın emanetlerine ihanet içerisindeyiz.
Allah'tan af, sizlerden özür diliyoruz. Bizi bağışlayın...
Bu düşüncelerle,
Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü tebrik ediyorum.
Bir gün değil, 365 günün hepsi sizindir...
Lütfen kendinizi bir güne hapsetmeyin!


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık