• 26 Ağustos 2017, Cumartesi 12:42
ErdemKOÇOĞLU

Erdem KOÇOĞLU

Cem Özdemir ve "Almancılık"

Tanımayanlar için söyleyelim: "Türk asıllı" Alman vatandaşı ve Yeşiller Partisi eş Genel Başkanı. "Türk asıllı"yı özellikle tırnak içine aldım çünkü Alman'dan "daha Alman" çıkışlar yapıyor Türkiye aleyhinde.

Lakin,  

Şunu herkesin bilmesi lazım;sosyoloji de bir realitedir: Bütün milliyetçilikler,  milliyetçilik yapılan ülke dışındaki insanlar tarafından yapılır. Bu anlamıyla Türkiye'deki Türk-Kürt Milliyetçilikleri de dahil,   "Yerli ve Milli" değildir. Tıpkı Cem Özdemir'in "Yerli ve Milli" bir Alman olmadığı gibi. . .

Türkiye'de "Türk Milliyetçiliğini" başlatanların Rus zulmünden kaçak Kafkas-Balkanlardan Türkiye'ye sığınanlar ile Türkiye'de yaşayan Rum-Ermeni azınlıklar ile Avrupa'da Türkiye'yi kaşımak isteyen Avrupalı aktivistler / yazarlardır.

Kürt milliyetçilerin içinde "Türk" Eş Genel Başkan Figen Yüksekdağ ile Milletvekili Hüda Kaya,  sosyalist Ertuğrul Kürkçü ve Türkiye'deki azınlıkların çoğunlukta olması meseleyi anlamamıza yardımcı olabilir. Tıpkı,  Türkçülüğün piri Ziya Gökalp'in "Kürt" olması gibi. . .

Bunun bir kaç sebebi olabilir,  

1-Ait olmadığı ülkeye "yaranmak" için kraldan çok kralcı kesilme dürtüsü,  

2-Yaşadığı ülkede tutunma,  hedeflere ulaşmaya aracı kılmak,  

3-O ülkenin değerlerini kaşıyarak küresel operasyonlara katkı sağlamak ve bunun rantını devşirmek.

Dolayısı ile,  

Cem Özdemir'i anlıyorum: Hedefleri var ve hedeflerine ulaşmak istiyor. Bunun yolunun "ülkesine hakaret etmekten geçtiğini" biliyor ve bu hedefler uğruna bunu yapmaktan asla çekinmiyor.

Bundan böyle,  

Türkiye'den kaçıp Avrupalılara sığınan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının,   Avrupalıların yapmadığı ve yapamayacağı zararları Türkiye'ye vermek için her şey yapabileceklerini göreceğiz.

Yoksa,  

Almanya neden Can Dündar'ı ve bütün FETÖ'cüleri beslesin?

Yunanistan neden kendisine sığınan FETÖ'cüleri "iade edeceğiz" demelerine rağmen iade etmekten vazgeçti? Çünkü bu FETÖ'cüler bundan böyle Yunanlardan "daha Yunan" olacaklarını ve bunun Yunansitan'a fayda getireceği biliniyor.

Kısaca,  

"Milliyetçilikler" daha çok dünyalık "duygusallıklar" dan neşet etmiştir.  Cem Özdemir Türkiye'yi "öven" bir cümle sarf etsin;bırakın "Eş Genel Başkan" ve "Başbakan adayı" olmak,   Almanya'da barınması bile mümkün olmaz.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık