• 05 Eylül 2016, Pazartesi 17:04
ErdemKOÇOĞLU

Erdem KOÇOĞLU

Cereblus Operasyonu

Bugün Cereblus Operasyonunun 13.günü...

Türkiye, Cereblus ile Menbiç arasını terör unsurlarından temizledikten sonra, bugün Çobanbey'e ÖSO'nın yaptığı operasyona tank ve savaş uçaklarıyla destek vererek,güneyimizin tamamen terörden arınmasını sağlamaya çalışılıyor.Cumhurbaşkanının ifadesi ile,"Türkiye kendi göbeğini kendisi kesme" konusunda oldukça kararlı görünüyor.

Çin'de başlayan G20 zirvesinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyib Erdoğan başta ABD başkanı Obama olmak üzere,bütün muhataplarına; "Teröristler arasında tercih yapılamayacağını,Türkiye'nin bütün terör örgütleriyle mücadele ettiğini ve asla güneyimizde bizi tehdit eden bir oluşuma izin vermeyeceğimizi" açık ve net bir şekilde ifade etti. 

Türkiye, Cerablus Operasyonu ile;

1-Bir oldu bitti ile güneyimizde bir "Terör Devleti"nin kurulmasına müsaade etmeyeceğini,

2-Gönül Coğrafyamızla fiziki bağımızın koparılmasına rıza göstermeyeceğini,

3-ABD'nin Türkiye'den de bir parça alarak kurmak istediği Terör Devletini başaramazsa,"şimdilik" Türkiye'den pay almadan ama mutlaka "Türkiye'siz" çizmek istediği haritaya rıza gösteremeyeceğini,

4-Başından beri söylediği, Suriye'nin sınırları içinde bir güvenlikli bölge oluşturarak mültecilerin orada tutulması ve oluşacak yükü bütün dünyanın yüklenmesi gerektiği fikrinin tek çıkar yol olduğunu,

5-Esed'siz ama, mutlaka Suriye'nin "toprak bütünlüğünün" korunması gerektiğini bir kez daha dünyaya ilan etmiş oldu.

Türkiye için,bu bölgede öncelikli tehlike PYD/YPG-HDP/PKK'dır. Zira bölgeye yerleştirilmek istenen bu terör örgütlerinin liderliğinde emperyalist güçlerin emellerine hizmet edecek olan bir Terör Devletinin kurulmasıdır.Bu ise,Türkiye için intihar demektir.

DEAŞ,bu anlamda iki görev ifa ediyor;birincisi, dünyaya Müslümanların şehvet ve şiddet düşkünü caniler olarak sunulup batıda İslamofobi tetikleniyor; ikinci olarak, bölgeye kurulmak istenen Ermenistan benzeri,bölgenin kalbine hançer gibi saplanmak istenen, teröristlerin yönetiminde kurulması hedeflenen Terör Devletine alan açmak. Bunun için, uzun vadede DEAŞ burada kalıcı olmayacaktır.

Hal böyle iken ABD, ısrarla PYD'nin terör örgütü olmadığı ve PKK ile birlikte olmadığı imajı oluşturma çabasındadır.Oysa,PYD Suriye'nin HDP'si, YPG ise Suriye'nin PKK'sıdır.

Türkiye,bütün bunlardan dolayı bu operasyon için meşru bir zemine sahiptir, yapılması gerekeni yapmaktadır.Fakat,başından itibaren,başta ABD olmak üzere, bütün emperyal güçlerin amacının Türkiye'yi Suriye bataklığına çekmek olduğunu da biliyoruz.

Şimdi,Türkiye son derece meşru olan bu savunma hakkını icra ederken, emperyal güçlerin çekmek istedikleri bataklığa da en yakın mesafede durmaktadır.

Bunun için,haklı taleplerimizin karşılığı olarak yaptığımız bu operasyonun bizim aleyhimize kullanılmasına,bizi savaşın bir barçası haline getirilmesine; ötesi bizim "işgalci" gibi gösterilmesine asla müsaade etmemeliyiz. 

Böyle bir tehlikeyi görüyorum,zira batı "algı oluşturma" da oldukça mahirdir. Azami dikkat etmemiz gerektiğini bugünden ifade etmek isterim.

Allah,Mehmetlerimize güç ve kuvvet;Suriyeli kardeşlerimize de bir an önce "Özgür" bir Suriye nasip etsin...

NOT: Bu yazı bittiğinde "Son Dakika" haberi olarak, ÖSO'nun Cereblus-Azez hattını DEAŞ'ten tamamen temizlediğini ve Türkiye sınırını tamamen ÖSO'ya geçtiği ajanslara düştü.

Hayırlı olsun...


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Ersin Ersin 16.03.2018 01:32

Çok teşekkürler Erdem bey. Kalibinize, kaleminize sağlık..

SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık