• 21 Mayıs 2016, Cumartesi 16:29
FatihGÖK

Fatih GÖK

Beklenen Mehdi İngiltere Mi?

18. yüzyılda kurulan Büyük İngiltere locasının kurucusu ve bir diğer büyük İsrail locasının destekçisi olan İngilizler, bugünlerde özellikle İslam coğrafyasının yaşadığı acının temel etkeni ‘Balfourdekralasyonu’ ile İsrail Devletinin kurulmasını, Ι. Dünya Savaşı sırasında İngiliz dış işleri bakanı LordArthurBalfour tarafından hazırlanan Amerika’da yaşayan zamanın en ünlü Siyonisti Rothschildailesine gönderdiği “Majestelerinin Filistin sınırları içerisinde bir İsrail devletinin kurulmasını, koşulsuz destek vereceğini” açıklayan bir mektup göndermesiyle başlamıştır. Bu olaydan bir yıl sonra İsrail Devletinin kurulmasının ikinci aşaması Sykes-Pikot antlaşması yapılmış ve bütün bu planlamanın karşısındaki en büyük engel olan Osmanlı Devletinin çökertilmesiyle Siyonist İsrail Devletinin kurulması için artık hiçbir engel kalmamıştır. 

​ΙΙ. Dünya Savaşında büyük yara alan Büyük Britanya İmparatorluğu, elindeki sömürgeleri yönetme yetisini kaybetmesi nedeniyle mevcut pozisyonu dünyada heyecan uyandıran demokratik yönetimin temsilcisi yine aynı kökten kurulan Anglo-Sakson ABD’ye devretmiştir. 

​Hemen her yerde ittifakların ve çatışmaların başlarında uzaktan izleyen İngilizlerin en büyük özelliği nefesini iyi kullanıp sabırlı davranması ve bu özellikleri nedeniyle planlama ve stratejide diğer devletlere üstünlük sağlamaktadırlar. Özelikle soğuk savaşın sonunda ve 11 eylül saldırılarında bizim görebildiğimiz dünyanın yeni bir sistem değişimine ihtiyaç duymasıdır ki İngilizler tarafından kurgulanan Arab baharı sistem değişiminin aktör değişimi ile başladığını göstermektedir. Libyada Kaddafi ile yakın ilişkisi olan Tony Blair’in Libya’daki Arab baharı sırasında Kaddafi’nin kendi milletince linç edilerek öldürülmesine neden olmuştur. Bu olay mason locası protokollerindeki: Biz bir insanı alır, yetiştirir, kahraman olarak ülkenin idaresine getirir, daha sonra yok edilmesi zamanın da kellesini yine biz alırız… maddesine tam olarak uyduğunu gösteren birçok olaydan yalnızca biridir ve yine Mısır askeri darbesinin lideri Rabia meydanı katliamının en büyük sorumlusu olan Sisi’ye Tony Blair’in danışmanlık yapması, kendi inşa ettiği sistemi ABD’nin ellerinde patlatarak yok etmesi, dünyaya ve özellikle İslam coğrafyasına artık Amerika Birleşik Devletlerinin bu acıların sorumlusu olarak göstermesi ve artık ABD’nin özellikle İslam coğrafyasında hiçbir önemi kalmadığı mesajı verilmektedir.

​Bir diğer çatışma alanı olan Suudi-İran geriliminde İran’a yakınlaşan Obama yönetimine karşı Galler Prensi Charles’in Suudi ailesine bireysel yakınlığı ve Obama yönetimindeki ABD’nin 11 eylül saldırılarından Suudi Arabistan’ı sorumlu tutan karar tasarısının senato tarafından kabul edilmesi bize göstermektedir ki Sünni Müslümanların Hristiyan dünyasındaki tek yakını İngiltere’dir. Türkiye’ye AB üyeliğinde vermiş oldukları destek ve milli savaş uçağımız projesinde sınırsız teknoloji desteği ve bir diğer enteresan konu 1970 doğumlu, Pakistan kökenli eski bir insan hakları avukatı, Müslüman S.Khan Londra belediye başkanı seçilmesi, Trumb’lı ABD’ye karşı İngilizlerin Sünni Müslümanların hastalıklarının ve çaresizliklerinin tek çözümüdür. 

​Sonuç olarak İslam coğrafyasında ABD ve son günlerde katil Beşar Esad’a sınırsız destek veren Rusya’nın OUT, İngilizlerin İN olmaları oldukça ironiktir. Çünkü 19. Yy sonlarında bence İngilizlerin İslam dünyasındaki faaliyetleri Urvetu’l-Vuska Dergisi (Cemaleddin Afgani – Muhammed Abduh) tarafından çıkarılarak siyasal İslam’ın oluşmasını sağlamıştır. İngilizler tezse, Urvetu’l-Vuska antitez, Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan sentezdir. Bu durum özellikle Alman ekolüne ve bireysel olarak NATO’ya yakın olan Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu’nun görevden ayrılmasına neden olmuştur. Önümüzdeki süreçte İngilizlerin Cumhurbaşkanımıza yakınlaşmalarını ve ittifak önerilerini görebiliriz. Eğer Cumhurbaşkanımız bu ittifaka karşı kendi ideallerini hayata geçirmek isterse özellikle aynı kökten gelen ve İngiltere kraliyet ailesine yakın olan eski Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’ün İngiliz planlamasının bir parçası olması kuvvetle muhtemeldir. Durum gösteriyor ki ABD İran’ın mehdisi ise İngilizlerde Sünni İslam devletlerinin mehdisidir(!). İngiltere ΙΙ. Dünya Savaşı öncesi pozisyonuna dönüyor.

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık