• 04 Şubat 2017, Cumartesi 12:15
Mustafa ALBAYRAK

Mustafa ALBAYRAK

Yeniden Milli Mücadele...

Son aylarda bilhassa 15 Temmuz 2015 Gladio- FETÖ darbe teşebbüsünden beri artan bir ivme ile terör saldırıları ile karşı karşıya olduğumuz malumumuzdur. Buna İlaveten yine Dünya’yı 2. Dünya savaşından beri yöneten küresel güçler ülkemizi finansal olarak da taciz etmek de ve iktisaden de zor duruma sokmaya gayret etmektedirler.

Tüm terör örgütleri PKK - DEAŞ - FETÖ- vs. aç kurtlar gibi ülkemize saldırmakta sivil resmi demeden insanlarımızı katletmektedir... Bu durum ne kadar iktisadi (ekonomik) temellerimiz sağlam da olsa döviz rezervlerimiz Merkez Bankasında güçlü stoka sahip de olsa iş dünyamızı olumsuz etkilemesi kaçınılmaz olmaktadır. Etrafımızdaki tüm komşularımız ya direk ya da dolaylı savaş ve iç savaş içerisindedirler. Savaş hali olmayanlar da ekonomik kriz ile boğuşmaktadır.

İhracatımız buna bağlı olarak da üretimlerimiz etkilenmemesi mümkün değildir…  Ancak Türkiye ne 70’lerin ve 80’lerin ne de 90’ların Türkiye’sidir. Sayın Cumhurbaşkanımız bu durumu 2. bir İstiklal Mücadelesi olarak adlandırmaktadır. Mücadele gerçekten büyük. Gezi vandalizminden beri küresel saldırı altındayız. Ekonomik verilerin etkilenmemesi mümkün değil tabii ki. Ama ne yapacağız? Teslim mi olacağız bu küresel müstevlilere (işgalcilere)? İçimizdeki işbirlikçilerinize hainlere teröristlere bomba patlattırıyorsunuz diye “Tamam sizin dediğiniz olsun, Suriye'de terör koridoruna izin veriyoruz. Hatta bizden de biraz toprak verelim, Güneydoğumuz bize fazla" mı diyeceğiz? “Hatta isterseniz Terörle mücadele yasasını da değiştirelim ve kim bomba patlatırsa ona toprak verelim” mi diyeceğiz? Ya da “aman Londra merkezli finans çevrelerine dolar alımı yaptırdığınız için dolar yükseliyor bu ekonomik krize yol açıyor tamam istekleriniz kabul eyvallah” mı diyeceğiz? Böyle onursuzluk olur mu? 1916 da SYKES PİCOT ile çizilen sınırların sonuna gelindi. 

Sayın Cumhurbaşkanımızın defalarca belirttiği gibi o yıllarda bize kabul ettirilemeyen SEVR veya benzeri durumu şimdi dayatmaya çalışıyorlar... Irak ve Suriye’yi ve Ortadoğu'da oluşturmayı planladıkları 22 yeni küçük ülkeyi böldükleri gibi bizi bölmek istiyorlar. Ne yapalım dolar yükselmesin diye teslim mi olalım? Yarın İstanbul’u, İzmir’i, Kars’ı, Erzurum’u da isterlerse dolar yükselmesin diye verecek miyiz? Yoksa çok çalışıp üretip bu zorlukları millet olarak aşacak mıyız? Şunu iddia edenler de var: “Türkiye'de bu terör saldırıları ve doların yükselmesi devam ederse mevcut AK Parti oy kaybeder hatta önümüzdeki aylarda yapılması muhtemel Cumhurbaşkanlığı - Anayasa değişikliği riske girer!”. Siz kimi tehdit ediyorsunuz ya? 

Bu millet para ile mal ile hatta can ile korkacak olsa 15 Temmuz'da korkardı. Tankların önüne kendini atan F-16’lara kafa atan levye fırlatan insanları siz Dolar’ın değer kazanımı ile mi korkutacaksınız? Bana hiç inandırıcı gelmiyor? Siz korkutmaya devam edin bakalım korkan var mı?


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık