• 18 Eylül 2017, Pazartesi 9:25
SevdaTÜRKÜSEV

Sevda TÜRKÜSEV

Bakan Soylu Hedefse, Doğru Adam Demektir

Aysel Tuğluk’un annesinin cenazesine saldıran kişiyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun fotoğrafı üzerinden yapılmaya çalışılan bir algı operasyonu var!

Sanki Bakan Soylu, saldırganı takdir etmiş kıvamında yorumları görünce “işte yine aynı zihniyet” dedim.

Adam Bakan ve onlarca kişiyle fotoğraf çektiriyor. Daha dün Adnan Menderes ve arkadaşlarını anma töreninde Bakan Soylu yine onlarca kişiyle fotoğraf çektirdi. Oraya gelenlerin kim olduğunu tek tek bilmesi mümkün değil öyle değil mi?

Bakan’a “bir fotoğraf çektirelim diyeceğim fakat” esprisi yapınca “Gel Sevda Hanım çektirelim yayınla” diyerek gülümsedi.

Yahu adam ne yapmışta görevinden istifa etmesini istiyorlar!

Muhalefet bardağın boş tarafına bakmayı sever ya da şöyle diyelim” muhalefet hep bardağın boş tarafından bakmayı sever”.

Bakan, olayı duyar duymaz Aysel Tuğluk’un yanına koşuyor olayın çözümü için bizzat mücadele ediyor. O arada bir vatandaş görünümündeki saldırgan gelip “bakanım fotoğraf çekilebilir miyiz” diyor ve o hengamede de bu tartışılan yanlışlık oluyor.

Tabii bu fotoğrafın çekilmesinden öte bizim sorgulayacağımız başka şeyler olmalı. Bu saldırganın Bakan Soylu'ya bu kadar yaklaşabilmesini sorgulayalım mesela.

Başarılarıyla göz önünde olan ve halkın takdirini sevgisini kazanmış Bakan Soylu’nun hedef olması kadar doğal bir şey yok. Tek başına her şeyi kontrol edemez, etrafındakilerin bu gibi konularda daha hassas olması gerekir. Ve muhalefet gözü ile değil mantık gözü ile bakarsak o halde o fotoğrafın anlamı şu olmalı: Bakan Bey’in etrafındakilere iyi bir ders vermek lazım çünkü ortada bir boşluk varsa bu onların boşluğu Bakan Soylu’nun değil.

Tabii CHP’li vekiller ve Sayın Kılıçdaroğlu kendileri sanki sütten çıkmış ak kaşık gibi Bakan Soylu’ya son hız saldırmaya başladılar.

Hatta Kemal Kılıçdaroğlu kendini iyice kaybedip Bakan Soylu için  “onun bu hayatta yeri yoktur” bile dedi...

Evet dedi!

Valla sayın Kılıçdaroğlu, şayet o fotoğrafı baz alacaksak ve bu manada bakacak olursak sizin ve kurmaylarınız bırakın bu hayatta ahrette bile yerleri yok demek lazım ama yine de Allah’ın işine karışılmaz deyip susuyoruz.

Siz ve kurmaylarınızın PKK cenazelerinde çektirdiğiniz fotoğraflar ve adeta tuttuğunuz yaslar ne olacak!

Sizin sebebi her ne olursa olsun bir şehit ailesine dava açmanız ne olacak!

15 Temmuz’da o kadar şehit vermişken kontrolsüz vicdanınız ile “kontrolsüz darbe” demeniz ne olacak!

Vekillerinizin her fırsatta DHKPC gibi örgütlerin seviciliğini yapması ne olacak!

Adına adalet dediğiniz yürüyüşü PKK ve DHKPC ile gerçekleştirmeniz ne olacak!

Say say bitmez!

Ayrıca şunu da buradan belirtelim: Bakan Soylu için “Bu kişinin hayatta yeri yoktur” sözleri aleni bir hedef göstermedir.

Tabii işin aslı şu ki: Teröre vurulan darbelerde büyük payı olan Bakan Soylu’ya saldırmaları doğal. Her seferinde şehit aileleri değil teröristin yanında olan bu zihniyetler, teröriste düşman kim varsa onlara düşmandır.

Süleyman Soylu bu ülke için önemli gelecek vadeden bir kişiliktir ve terörle mücadelede çekinmeden çalışmaktadır.

Darbe gecesi canını ortaya koyduğunu bu millet gördü!

Asıl büyük fotoğraf o!

Fotoğrafın gerçeği o!

İşte bunların da tüm karın ağrıları bu, cesur ve korkusuz bir kişiliğin taviz vermeden yoluna devam etmesi terör sevicileri için bir kabustur.

Bunlar hep küçük fotoğrafa bakar ama millet hep büyük fotoğraf üzerinden kararını verir.

Bu zihniyetler yılardır milletin fotoğrafını çekemedikleri için ya da milleti yanlarına alamayıp bir fotoğrafa sahip olamadıkları için küçük fotoğraflar üzerinden merdiven altı siyaset yapıp duruyorlar.

Siz istediğinizi söyleyin son karede deklanşöre millet basar!

Bu kafalar Süleyman Soylu’yu hedef almışsa demek ki bu ülke için gerekli bir kişidir ve çok daha iyi sahip çıkmalıyız ve çok daha iyi korunmalıdır.

Süleyman Soylu hedefse o halde doğru adam demektir.

Bu ülkede eskiden doğru adamları idam ediyorlardı. Ama artık öyle değil, millet doğru adamlara sahip çıkıyor sandıkta bu zihniyetleri demokratik yollarla idam ediyor.

Ve önemli not: Siyaset milleti iyi okuma sanatıdır, küçük fotoğraflar üzerinden yapılan siyaset ise aciz zihniyetlerin komik duruma düşmesinden başka bir şey değildir.

Bazılarına: hoşunuza gitse de gitmese de Türk siyasetinde bir Süleyman Soylu var artık!

Bazıları makam, koltuk derdine düşmüş kulis yaparken metal yorgunluğundayken o ne yapıyor: SADECE ÇALIŞIYOR!

Eeee... Bir çalışanlar vardır bir de bakanlar!


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık