• 20 Aralık 2017, Çarşamba 10:12
SevdaTÜRKÜSEV

Sevda TÜRKÜSEV

Bir Süleyman Soylu Gerçeği....

Aylar önce yine bu sayfada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu için “önümüzdeki günlerde Süleyman Soylu’nun özellikle FETÖ ve terörle mücadelede çok önemli bir rol oynayacağını” yazmıştım.

Bakan Soylu’ya son aylarda yapılan saldırılar asılsız iftiralar ve özellikle yapılmak istenen algı operasyonlarını hepimiz biliyoruz.

Ayrıca Bakan Süleyman Soylu’nun lider profiline bakınca etkin ve taviz vermeyen duruşu ile milletin gönlünde ayrı bir yer aldığı da diğer bir gerçek.

AK Parti içinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında güçlü karakterlerin olması bu parti ve ülke istikrarı için çok önemli. Ancak bugün başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere etrafındaki güçlü duruşu olan karakterlere saldıralar için bir kabus...

Başbakan Binali Yıldırım, Süleyman Soylu gibi taviz vermeyen, sadık isimleri yıpratmak için her türlü algı operasyonunu yapıyorlar.

Adam gibi adamları yok etmek saha kenarına itmek itibarsızlaştırarak yok etme operasyonu yapıyorlar.

CHP’nin yalan algı operasyonlarına karşı “İspat etmezsen ben istifa edeceğim” diyerek meydan okuyan Bakan Soylu’ya dair bu güne kadar ispat niteliğinde herhangi bir belge ortaya konulmadı.

Edilemezde, konulamazda çünkü CHP’nin tarzı “çamur at izi kalsın” taktiğidir..

Bırakın AK Parti seçmenini aklı selim hiçbir CHP seçmeni bile artık bunlara inanmıyor.

Evet; neden hedefleri Süleyman Soylu diye soracak olursak; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanındaki dürüst ve güvenilir insanlardan birisi olması bence yeterli bir sebep.

Bir oluşumun başlatılması önemlidir fakat sürdürülebiliyor olması çok daha fazla önemlidir, zaten gerçek başarı da budur.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın en önemli özelliği çıkmış olduğu yolda, gelmiş olduğu bu duruma kadar yanında güçlü karakterlere önem vermesi ve onlara destek olmasıdır.

Tabii siyasetin içinde maalesef güçlü karakterleri kendi içinde de çekememe ve kıskanma söz konusu olduğu için AK Parti içinde de çekemeyen kıskançlar vardır.

Lakin şunu kimse unutmasın ki Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu davada kimseye hatır gönül uğruna taviz vermez.

Dünyada ne kadar düşmanımız varsa hepsi birleşmiş karşımıza geçmişken kimsenin nazının çekilmeyeceğini içerden dışardan kim varsa anlamalı.

Bu gün Süleyman Soylu’ya bu operasyonlar yapılıyorsa bilin ki iyi bir şeyler yaptığı için ve çoğundan daha çok dik bir duruşa sahip olduğu içindir.

Ak Parti’ye sonradan dahil olmasından dolayı iç bünyede ne kadar olsa hala bir kabullenmeyişin olduğu da bir gerçek ama Bakan Soylu’nun kısa zamanda göstermiş olduğu performansı ve çalışmaları, parti kurulduğundan bu yana bu mecrada olup yerinde oturan bir çok kişiden çok daha fazla olduğu da bir gerçek.

Fakat şunu biliyorum; Bakan Soylu bunlarla uğraşmıyor, sadece işini yapıyor.

Ali Cengiz oyunlarıyla işinin olmaması görevini layıkıyla yerine getirmeyeceğini ifade etmez bilakis bu habis urların kökünü kazıyana kadar mücadeleye devam edecek.

Çok uzun yıllardır şahsen tanış olduğum Bakan Soylu'nun çok vefalı ve inandığı yolda yanındakilere yanlış yapmayacak kadar sağlam bir karaktere sahip olduğunu da paylaşmak isterim.

Evet; nasıl ki daha önce yine bu sayfadan “Süleyman Soylu’yu önümüzdeki günlerde çok farklı pozisyonlarda göreceğiz” dediysem şimdi yine diyorum ki “Önümüzdeki yıllarda Süleyman Soylu’yu çok ama çok farklı etkin pozisyonlarda göreceğiz”...

Düşmanların ve kıskanç dostların hoşuna gitmese de bu bir Süleyman Soylu gerçeğidir.

Çok iyi korunuyor ama daha çok daha iyi korunmalı...

Çok güzel konuşuyor “Sesini değil sözünü yükseltiyor”...

Güçlü karakterleri iftira ve fitne salarak saha dışı bırakmak isterler, aynı Bakan Soylu’ya yaptıkları gibi...

Şayet gerçekten karakter güçlüyse hiç bir şey yapamazlar çünkü güçlü karakter gücünü makamından almaz aksine makamına güç verir...

Aynı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gibi...

NOKTA!


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Adil Nuşirevan Adil Nuşirevan 20.12.2017 10:45

Daha farklı yer neresi olabilir?

SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık