• 26 Ocak 2017, Perşembe 9:23
SevdaTÜRKÜSEV

Sevda TÜRKÜSEV

Bu Millet “APTAL” Değil “ABDAL’dır”

Referandum sürecinin başlamasıyla “Evet” ve “Hayır” destekçileri kendi adına söylemler geliştirmeye başladı. Fakat çok enteresan ve hayretle izlediğim “hayır” diyenlerin bazılarının çekip yayınladığı vidolar beni adeta dehşete düşürüyor. Tabi ki ülkede demokrasi var ve edep, saygı kuralları dahilinde isteyen herkes seçimi açıkça özgürce söyleyebilir. Lakin laik ve Cumhuriyetçi geçinen bazı “hayır” taraftarlarının sokaklarda ilkokul müsameresi kıvamında dans ederek ya da kendilerince bir ritim tutturarak paylaştıkları görüntüler gerçekten hayrete düşürüyor.

Bunların Cumhuriyete bakış açıları “dans etmek, vur patlasın çal oynasın mı” çok merak ediyorum.

Referandum gibi önemli bir konuda neredeyse gayrı ciddi bir tepki vermenin ve ardından “Cumhuriyet” demenin mantığını anlamış değilim.

Biraz ciddi olalım yahu!

Hayır diyorsanız, ciddi ciddi ve milletin ciddiye alacağı tepkilerle “hayır” demenizi “evet” taraftarı bir vatandaş olarak tercih ederim.

Tam tepkileri biraz ciddiye alayım diyorum ardından çocukça paylaşılan vidolar geliyor.

Neyse böyle devam etsinler demekten başka bir şey gelmiyor elimizden ...

Sonra neden millet “Recep Tayyip Erdoğan diyor” diye şaşıyorlar!

Kendilerine biraz şaşsalar konuyu çözecekler lakin bu konuda bir ilerleme kaydedeceklerini hiç sanmıyorum.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise katıldığı bir televizyon programında “ Yeni Anayasa İslam’a uygun değil” gibi kendiyle ters düşen bir açıklama yapınca sanırım benim gibi bir çok kişi tebessümle ekranlara baka kalmıştır.

  1. Sanki mevcut Anayasa İslam’a uygun!
  2. Ve sanki kendileri İslam’a uygun bir Anayasa istiyorlar!
  3. İslam’a uygun bir Anayasa olsa sanki “ tamam bu uygundur” biz de altına imzamızı atıyoruz “ diyecekler.

Hayır, bu açıklaması zamanında Deniz Baykal’ın çarşaflı kadınlara rozet takıp onları kamusal alanlara sokmayan yasakları desteklemesi ve bu yasakları bizzat koyan bir parti olmaları kıvamında bir açıklama olmuş.

Burada sözüm ona dindar kesime “bak bu Anayasa İslam’a uygun değil” algısı oluşturup "hayır" oyu toplayacaklar.

He ya! Toplarsınız, yıllarca CHP zihniyeti yüzünden zulüm görmüş, iş ve sosyal hayattan uzak tutulmuş, aşağılanmış dindar halk da bunu yiyecek öyle mi?

Cidden bu zihniyetler milleti aptal zannediyor olmalılar!

Çünkü CHP gibi içeriği ve amaçları ve bu zamana kadar dindar insanlara yaptıkları belli olan bir partinin liderinin bu açıklamasına inanmak aptallıktır.

Nur Serter’in üniversitelerde başını çektiği başörtü kızların başlarını açmak için kurduğu ikna odalarını bu millet unuttu mu?

Unutmadı!

Unutmayacak!

Unutturmayacak!

Daha vahim olanı ise bunca yaşananlardan sonra bunca seçim kaybettikten halktan bu kadar kopup halkı yok saydıktan sonra halka“yeni Anayasa “İslam’a uygun değil” diyerek halka sevimli gözükmeye çalışıp halkın buna inanacağını beklemektir.

Valla bunun adı nedir, artık bunun da adını halk koysun...

Ayrıca buradan sayın Kılıçdaroğlu’na sesleniyoruz: gelin sizde İslam’a uygun bir Anayasa teklifi hazırlayın da bu millet görsün...

Bunları Sayın Cumhurbaşkanı ve AK Parti milletvekillerinden birisi söylese şu anda ülkede kıyamet kopmuş “Laiklik elden gidiyor” çığlıkları atılmaya başlamıştı.

Günlerdir Sayın Cumhurbaşkanı, Başbakan, AK Parti vekilleri, bizler “Bu bir sistem değişikliği, rejim değişikliği değil” diyoruz duyan yok!

Açıkçası “Yoksa CHP lideri rejim değişikliği mi istiyor” algısı almıyor değiliz...

CHP’den “İslam’a uygun bir Anayasa” çıkar mı bilmem ama çıkarsa da ne kadar içinde “İslam” barındırıyor çok merak ederim doğrusu...

Evet devam edelim, Moderatör “ Referandumda “evet” çıkarsa istifa eder misiniz” diye sorar...

Sayın Kılıçdaroğlu “Neden istifa edeyim bu seçim mi ki “ der!

Güler misin ağlar mısın?

Genel Başkanlık koltuğuna oturduğundan bu yana hiç bir seçim kazanmamış biri olarak sanki istifa etmiş de referandumu seçimden saymıyor.

Hoş! Zaten istifa da etmesin...

Hep kendileriyle, söyledikleriyle, yaptıklarıyla çelişen açıklamalar!

Eminim ki kendi seçmeninin çoğunluğu artık bunları ciddiye almıyor fakat ne yapsınlar başka alternatifleri olmadığı için CHP’ye oy veriyorlar. Aksini düşünemem çünkü sosyal demokrat vatandaşlarımızın en acemisine CHP’yi teslim etseler parti bu gününden çok daha iyi bir durumda olurdu.

Fakat tabi kime söylüyoruz?

Koltuğunu kaybetmek istemeyenlerin gelişme ve gerçekleri görme yetileri ölür gider...

Bu milleti ne zamanki ciddiye alır, aptal yerine koymaktan vazgeçerler işte o zaman ilerleme kaydetmeye başlarlar...

Bu millet “APTAL” değil “ABDAL’DIR” Abdal... Abdal...

Artık anlayana...


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık