• 12 Ocak 2017, Perşembe 10:37
SevdaTÜRKÜSEV

Sevda TÜRKÜSEV

Bu Milletin İradesini Esir Alamayacaksınız!

Milletin iradesinin tecelli ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisinde yeni anayasa oylamalarında “Aman Allah’ım” dedirten tablolarla karşı karşıyayız.

Yeni anayasaya karşı olmak ayrı bir şey fakat bunu TBMM’de engellemek için seviyesizce adeta Vandallar gibi  kavgalar çıkarmak ayrı bir şey!

Kavga etmenin bile bir adabı varken, oy kabinlerinin önünde barikatlar kurup oy kullanmaya gelen vekillere saldırmak nedir, Allah aşkınıza!

Meclis idare amiri Sayın Salim Uslu Bey’e sesleniyorum: Aman meclisi boş bırakmayın, CHP’li vekiller oy kabinlerinin önüne hendek falan kazmasınlar. Barikat kuranların hendek kazmalarına da çok şaşırmayız doğrusu. Zira genel başkanları hendek kazan teröristlere “arkadaşlar” demişti ve sanırım hendek kazmayı iyi bir şey zannediyorlar.

Evet, şaka bir yana CHP’li vekiller oylamaya engel olmaya devam ederken sözüm ona savundukları Cumhuriyet değerleri, gelişmişlikleri, modernlikleri, eğitimleri, Kemalistlikleri nerede kalıyor acaba?

Nerede mi kalıyor, tüm bunlarla birlikte milletin nazarında sınıfta kalıyorlar azizim, sınıfta kalıyorlar...

Otur CHP “0” evladım!

Aslında tüm bu yaptıkları yaşadıkları kaybetmişlik sendromunun dışa vuruşundan başka bir şey değil...

Darbelere karşıdırlar ama mevcut anayasa için “neyinize yetmedi” derler. Yahu bu anayasa 1980 sonrası yapılmış bir darbe anayasasıdır. Bu milletin canına okumuş, iradesini adeta esir almış, inanç ve özgürlüklerini yok saymış, demokrasiyi hiç etmiş bir anayasa.

Sanki bu ülkede hiç 28 Şubat yaşanmadı...

Sanki bu ülkede kadınlar, kızlar başörtüsü mağduru olmadı, okuyamadı, aşağılanmadı, yerlerde sürüklenmedi!

Sanki lise talebesi Tevhide, kompozisyon yarışmasında birinci olduğu halde başörtülü diye sahneden indirilmedi...

Sanki onca anne, evladının yemin törenine başörtülü olduğu için alınmadı, hasta ziyaretine GATA’ya, ORDUEVLERİNE düğüne giremedi.

Sanki bu ülkede İmam Hatipler kapatılmadı ve katsayı oyunu ile dindar insanların çocuklarının eğitimi hiç edilmedi!

Sanki bu ülkede, sakalı yüzünden subaylar askeriyeden atılıp pazarda gözleme satmak zorunda kalmadı...

Sanki bu ülkede Kenan Evren ve saz arkadaşları “ bir sağdan bir soldan astık” diyerek milletin adalet duyguları ile dalga geçmedi.

Sanki bu ülkede Millet, yağ, benzin, tüp, ekmek kuyruğunda beklemedi.

Sanki bu ülkede, nerdeyse 100 yıldır kendini tek parti olarak ülkeyi yönetmeye layık görmüş bir zihniyet yani CHP bu milleti yok saymadı...

 

Ve, Ve, Ve Sanki Bu Ülkede 15 Temmuz Yaşanmadı!

Bu liste daha çok uzayıp gider...

Tabi hepimiz aptalız ya(!) Bunların hepsini kafamızdan uyduruyoruz öyle değil mi(!)

Yıl olmuş 2017 millet uzayda cirit atıyor, CHP hala milletin iradesini esir alacak kanun ve yasaların yanında durmak için kanının son damlasına kadar direniyor...

He diren CHP, diren!

Fakat millette direniyor, bunu unutmayın!

CHP’nin ne Cumhuriyetçiliği ne de halkçılığı hatta ne de particiliği kalmıştır...

Gazi Mustafa Kemal  Atatürk’ün kurduğu CHP’den hiçbir eser kalmamıştır.

Atatürk öldüğünden beri onun arkasına sığınıp sürekli Atatürk’ü kullanarak fakat aslında tüm yaptıklarıyla Atatürk’ün hatırasına saygısızlık yapıp milletin gözünde tüm kredisini bitiren bir CHP ile karşı karşıyayız...

 

Düşün Atatürk’ün yakasından artık lütfen bir düşün!

Bir de çıkarlar “biz Atatürk’ün askerleriyiz” derler... Bu üslup bu saldırganlıkla bu cümleyi kurmak Atatürk’e yapılacak en büyük haksızlık olur...

Genel başkanları aylar öncesinden çıkar “ Başkanlık kansız olmaz der” ve şimdi de çıktı “ Pazartesi mecliste nasıl eylem yapacağız” diyor...

Hep şiddet ve şiddete teşvik içindeler...

Şahsen ben demokrasi ve özgürlükleri savunan bir vatandaş olarak ülkemde böyle bir ana muhalefet partisinin bu görüntülerinden ve bu durumundan dolayı çok üzgünüm...

Bu ne ya!

Siz kimin meclisinde kime vuruyorsunuz!

Kimin meclisinde kime seviyesizce konuşuyorsunuz!

Orası milletin meclisi tüm vekiller milletin emanetini ve iradesini orada temsil ediyor...

Fakat tabi CHP’nin bu sancıları söylemiş olduğum gibi gerçek demokrasiye geçişi hazmedememe sancılarıdır. Ayrıca 67 yıllık çok partili dönemde sadece 6 yıl 1 ay 5 gün iktidarda olmuştur. O da koalisyon ortağı olarak...

Tek başına iktidar olamayacağını bilen CHP, olası koalisyon hükümetinde yer alma umudu ile yeni anayasanın gelmemesi için bu kadar bağırıp çağırıyor.

Tersinden okuduğunuzda, mevcut anayasa ile bile zor ama bir ümit işte belki iktidar ortağı oluruz ihtimalleri de ellerinden gittiği için bu haldeler...

Hazıra konan zengin çocukların iflas ettiklerinde girdikleri bunalım gibi bir durum içindeler...

Partili Cumhurbaşkanına karşılar ve Atatürk üzerinden siyaset yapmaya çalışıyorlar fakat ellerine yüzlerine bulaştırıyorlar.

Sanki Atatürk partili Cumhurbaşkanı değildi...

Sanki İsmet İnönü partili Cumhurbaşkanı değildi...

Sanki CHP’yi benim dedem Bekir ağa kurdu...

Milli şefte annemin babası Şaban ağaydı...

Aslında bu yeni anayasa ile Atatürk’ün hatırasına ve başlattıklarına bir de ahde vefa yapılıyor demek yanlış olmaz.

Ve ne çabuk unuttular, 7 Haziran seçimlerinde terör örgütlerine arkasına yaslamış HDP’ye baraj atlatıp zafer naraları atan sanki CHP değildi...

Millet hiç birini unutmadı!

Bu millet artık sizin atıp tuttuğunuz sahte demokrasi ve Cumhuriyetçilik oyunlarınızı yemiyor...

Bu milletin iradesini artık esir almanız mümkün değil...

Bu millet bir Adnan Menderes vakası daha yaşamayacak, yaşatmayacak, buna müsaade etmeyecek...

Bu millet bütün korkularını ve endişelerini 15 Temmuz’da yendi. İçinde bir az şüphesi olan vatandaş dahi o şüphelerini 15 Temmuz’da bitirdi. CHP, hiçbir zaman milletin içine giremediği ve hep tepeden baktığı için bu milletten koptu ve bugünkü haline geldi.

Vallahi “YAŞASIN CUMHURİYET VE DEMOKRASİ”.

Seçimle gelen seçimle gider...

Bugün Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti, yarın kim çalışırsa o!

Artık millet konuşanı değil, çalışanı seçiyor...

Evet, bakalım önümüzdeki oylama günlerinde daha nelere şahit olacağız...

Sayın vekiller, Demokrasi ve özgürlüklerin anlamını özümsemiş bir millet ile karşı karşıya olduğunuzu hatırlatmak isterim.

Bu iş artık sazla, sözle değil millete hizmet etmekle, milletin güvenini kazanmakla oluyor.

Sayın Başbakan’ımız Binali Yıldırım’ın dediği gibi “ Erzincan’ın Refahiye Kıyı Köyünden Topal Dursun’un oğlu kalkıyor, geliyor ve ülkenin başbakanı olabiliyorsa, CHP’den de bir Cumhurbaşkanı olur”.

Ve diyoruz ki: Kasımpaşa’da dar gelirli bir ailede doğmuş sobalı evlerde oturmuş, dolmuşa ve otobüse binerek işe gitmiş gelmiş, ayakkabıları çamura batan sokaklarda yürümüş, bin türlü sıkıntının içinden çıkarak bugünlere gelmiş Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olmuşsa CHP’den de bir Cumhurbaşkanı neden çıkmasın.

Kısaca “ Nazer etmeyin ne olur çalışın sizinde olur”.

Burada anahtar kelime “ çalışmak”...

Tabi anlayana...


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık