• 31 Mayıs 2017, Çarşamba 14:10
SevdaTÜRKÜSEV

Sevda TÜRKÜSEV

“Çayı Koyun” Milletim, Yeniden Başlıyoruz!

21 Mayıs 2017: Cumhurbaşkanı, daha doğrusu artık yeni Türkiye’nin ilk başkanı Recep Tayyip Erdoğan 998 gün sonra yol arkadaşlarını selamlayarak Ak Parti kongre salonuna girdi ve resmen ve fiilen TC devlet başkanı oldu...

Bir önceki kongrede de  coşku vardı ama Recep Tayyip Erdoğan’ın olduğu kongreler her zaman farklıydı. 16 Nisan’da Türkiye siyasi hayatını değiştirecek bir karar alındı ve onun pratiği bugün resmen yaşanmaya başlandı.Ayrıca salonda 15 Temmuz ruhunun coşkuyla yaşandığını da açıkça gördük.

Recep Tayyip Erdoğan, reaksiyoner değil “aksiyoner” bir liderdir.

Erdoğan, şimdi parti ile doğrudan ilişki kurup Ak Parti içindeki dinamizmi kurup sadece ana kademede değil il ilçe teşkilatlarına da yansıyacak bir sinerji oluşturacaktır.

Bu Recep Tayyip Erdoğan’ın çalışma tarzı ve zaten bu yüzden millet ile arasındaki bu sıkı bağ bu kadar kuvvetli. Yeni sürece girerken Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugüne kadar bakanlıklar, teşkilatlar ve diğer partiler ne yaptılar, ne yapmayı planlıyorlar hepsinin bir karnesini çıkarttırmaya başlamıştır.

En güçlü olduğu zamanda “kapı kapı dolaşacağız” diyen Recep Tayyip Erdoğan’ın bu sözleri teşkilatlara verdiği en önemli mesajdır.

Yani Ak Kadrolar çok yorulacak ve çok daha iyi bir performans sergilemek zorunda kalacaklar.

İl ve ilçe teşkilatlarında iyi bir değişiklik olacağı kesin. Yeni kabinede olacak isimler bu değişikliklerde önemli rol alacaktır. Bu değişikliklerde daha önce buradan yazdığım gibi Süleyman Soylu isminin ön planda olacağını düşünüyorum.

Teşkilatlar önemli fakat gençlik kollarının üzerine daha çok eğililmesi ve gençliğe hitap edecek kadroların titizlikle seçilmesi lazım.

Yenilenmiş Ak Parti’nin mevcut seçmeninden öte yeni nesle hitap edecek ve yeni nesli ikna ve tatmin edecek bir yol haritası ile ilerlemesi şart.

18-35 yaş arası seçmen sayısına baktığımızda yeni Türkiye ve yeni bir sitemde bu gençliğin beklentilerine cevap verecek şeyler yapılması gerekiyor.

Kısacası: Ak Parti kendi içinde her bakımdan bir değişim yaşayacak.

Aslında baktığınızda seçim barajı partili başkanlık sisteminde baraj otomatik olarak %50 ye çıkmış oluyor.

15 yıl iktidar olan bir parti ve defalarca seçim kazanan bir parti var.Fakat Erdoğan’ın yeni bir hikaye ile yola deva edeceğini onu tanıyanlar mutlaka benim gibi tahmin ediyordur.

Evet, 2019’u geçmek için ve sistemi millete hissettirmek için yeni bir hikaye şart.

Ak Parti yenilenme dönemine “Demokrasi- Değişim- Reform” ile Recep Tayyip Erdoğan ile girecek.

Cumhurbaşkanı’nın bugün yaptığı konuşmadan da anladığımız gibi:

  1. Hangi kurum veya makamda olursa olsun FETÖ ile sonun kadar mücadele edilecek.
  2. Terörle mücadeleye sonuna kadar devam.
  3. Ekonomide reform ve iyileşme olacak.

2019 seçimine kadar 16 Nisan’da “evet” diyen veya demeyen insanlar üzerinde yeni hükümet işleyişinin pozitif taraflarını hissettirecek yenilikler ve atılımlar yapacaktır yapmalıdır da. Millet bunları hissetmeli hayatının içinde sistemin işleyişini görmeli. Seçmen üzerinde ilk hissedilen ekonomidir ve ilk hissedilen pozitif değişim ekonomide olmalıdır.

Yıllarca bizi terörle meşgul etmeye uğraşmaya mahkûm ettiler ve biz de haliyle dışarıda söz sahibi olamadık. Şimdi içeride bu konuların çoğunluğunu hallettiğimiz için dış politikada söz sahibi olmaya başladık.

Ekonomi, terör, dış politika, FETÖ ile mücadele hepsi birbirine bağlantılı şeyler. Bugünkü konuşmasında Cumhurbaşkanı bunların hepsinin üstüne gidileceğini millete vaat etti.

İçine girdiğimiz bu yeni dönem muhalefeti de değiştirecek, muhalefet tabanını koruma kaygısına düşerek kaliteli bir siyaset yapması gerekecek.

Bunca yıldır Türkiye siyasi sistemi tıkanmıştı ve iş görmeyen bir hale geldiği için büyüme ve ilerlemede bir noktadan sonra patinaj çekiyorduk.

Özellikle gezi olaylarından bu tarafa ekonomik ve siyasi istikrarı bozmak için başımıza örmedik çorap bırakmadılar.

Ve en son 15 Temmuz’da tüm sisteme ve ilerleyişe belki de bir yüz yıl daha toparlanamayacağımız bir darbe vurmaya çalıştılar.

Ve Bu ülke tarihinde ilk defa bir lider ve iktidar partisi milletle bir olup bir darbeyi durdurdu.

Bunlar dünyaya karşı verdiğimiz çok önemli mesajlardır.

Recep Tayyip Erdoğan kongrede, toplumsal uzlaşı beraber yürümek beraber başarmak vurgusunu da özellikle yaptı.

Ve tabi ki diplomasi...

 Son 1 ay içinde ve sürekli yaptığı ziyaretlere bakacak olursak bu konuda da önemli adımların daha fazla atılacağı mesajını almış oluyoruz.

Evet, artık yeni bir dönem başladı...

Bugünkü kongrede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan uzun bir konuşma yaptı fakat kısaca şunları söyledi: Herkes kendine gelsin, çalışmayan gözüme gözükmesin, asla taviz yok, yeni bir hikâye yazacağız ve giden gider, kalan sağlar bizimdir.

“Çayı koyun milletim, yeniden başlıyoruz!”

Ha birde bugünkü kongreden sonra bizim mahallenin Süpermenlerine yani Ak Parti’yi dışarıdan dizayn etmeye çalışanlara iki çift lafım olacak...

“Ben size Donkişotçuluk oynamayın demiştim.”

Geçmiş olsun.

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Kadri Erkınay Kadri Erkınay 23.10.2017 11:07

Çok teşekkür ederim güzel bir konuyu işlemişsiniz. İnşallah ders alınır

Ayce çınar Ayce çınar 24.10.2017 10:27

Allah razi olsun sizin gibi insanların adedini artırsın

SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık