• 26 Aralık 2017, Salı 10:24
SevdaTÜRKÜSEV

Sevda TÜRKÜSEV

Darbe Severleri “VATANSEVERLER” Yendi

“KHK” yani Kanun Hükmünde Kararname ....

Yeni çıkan KHK kararlarına muhalefetten muazzam bir tepki var. Neymiş efendim güya bu karara göre sokakta herkes birbirinin başına bile sıkabilirmiş.

Tabii ki çıkan KHK’da böyle bir şey yok ama anında ters algıyla milletin içine korku salma operasyonuna başladılar.

Ha ama CHP’li vekillerin Gezi olaylarında vandallara gaz verdiğini onlarla TOMA'ların üstüne çıkıp polise taş attığını düşünecek olursak bu KHK kararlarını provakasyonlara alet etmek her kötü niyetli için bir alternatiftir.

Bu kararlar olmasa da birbirinin başına sıkmak isteyen sıkıyor maalesef.

CHP’li vekil Bülent Tezcan yaptığı açıklamada sözüm ona ters algı yaparak darbe gecesi sokağa çıkan insanlara adeta “Silahlı sivil çete” dedi...

Tabi bunların hangi amaca hizmet ettiklerini darbe gecesi Genel Başkanlarının evden çay içerken televizyon karşısında darbeyi seyretmesinden anlamak zor değil.

Bu karşı çıkışlarının açıklaması şudur: Bir darbe girişimi mi var, millet müdahale etmeyecek, evinden çıkmayacak, bırakacak ülke de darbe olsun ve ülkenin canına okunsun.

Dertleri bu!

Zaten darbe sevicilerin hesaba katmadığı da buydu yani: milletin sokağa çıkarak istiklal ve istikbal mücadelesi için canını ortaya koymasını bunlar hiç hesap etmemişti.

Kendi milletinden kopuk yaşadıkları için milletin 15 senedir nereden nereye geldiğinin bile farkında değillerdi çünkü.

İşlerine geldi mi kurtuluş savaşında sırtında mermi taşıyan teyzeyi anmasını bilirler ama darbe gecesi sokağa çıkanlara sivil silahlı çete yakıştırmasını yapacak kadar şuursuzlar.

Sözüm ona darbelere karşılar ama darbe girişiminde milletin ülkesine sahip çıkmasına da karşılar...

Bir darbe girişiminde güvenlik güçlerinin yetersiz kalması halinde, darbecilere müdahale ederek vatanı korumak zaten her vatandaşın görevi...

Yoksa ne istiklal marşının ne de Atatürk’ün gençliğe hitabesinin bir anlamı kalmaz.

Diğer taraftan tabi bunu suiistimal etmeye çalışanlar olacaktır fakat devletin görevi de suiistimal edenleri tespit edip temizlemektir.

Fakat şu an muhalefetin yaptığı ters algı yöntemiyle millete korku salmaktan bir şey değildi.

CHP keşke Atatürk’ün kurduğu bir parti olarak kalsaydı ama maalesef  bugün böyle bir parti haline geldi, getirdiler...

Şunu kimse unutmasın: dürüst ve gerçek sosyal demokratlar asla CHP içinde siyaset yapamaz ve barınamazlar.

Bu ülkede darbelerle çakma demokrasiyi yıllarca yutturmaya çalıştılar. Ne zamanki bu ülkede gerçek demokrasi hissedilmeye başladı yani millet güçlendi işte o zaman gezi olaylarıyla başlayan süreci başlattılar.

Darbeyi bile denediler düşünün artık daha neleri denemezler...

15 Temmuz gecesi üzerinden hukuki yorum yapanlara bakıyoruz da adeta şehit yakınlarına ve gazilere “yargılanacaksınız” diye bağıran teröristleri korumaya kurtarmaya çalışıyorlar.

Hayır, Allah’ın izniyle böyle bir şey olmayacak!

Yıllarca darbelerle milletin üstüne basıp iktidar olmuşların devri geçti artık.

 

Bu sefer öyle olmadı: Darbe severleri vatanseverler yendi...

Yani millet, vatan kazandı!

Sorsan hepsi senden benden darbe gecesi sokağa çıkanlardan daha çok Atatürkçüler...

Peki Atatürk ne demiş; Bir gün, İstiklal ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için içinde bulunacağın vaziyetin imkan ve şeraitini düşünmeyeceksin. Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur...

Aynı darbe gecesi sokaklara çıkan ve çıkamasa da darbeyi lanetleyen,  vatan, millet, demokrasi  ve bayrak sevgisi taşıyan vatandaşlar gibi...

Yani damarlarında asil kan mevcut olanlar gibi!

Vatanı masada teslim etmeyi sevenlerle vatanı için canını ortaya koyanlar arasında Atatürk’ün dediği gibi işte böyle bir fark var!


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık