• 16 Ocak 2017, Pazartesi 10:47
SevdaTÜRKÜSEV

Sevda TÜRKÜSEV

EVET: Her Şeyin Sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan!

Yeni Anayasa oylamalarının ilk turu sona erdi.  Vesayet Anayasasının yerini milletin anayasası alacak ve Türkiye, "Büyük Türkiye" olma yolunda daha güçlü adımlarla yürümeye devam edecek.

Referandum tarihi 2 nisan olarak kesinleşti gibi bir şey, milletin iradesinin yani gerçek demokrasinin tecelli edeceği bir gün olarak tarihe geçecek.

Gönül isterdi ki, bu irade tecellisi CHP’de de olsun. CHP’nin saldırgan, yıkıcı ve milletten uzak iradesinin değişmesi için ülkedeki gerçek sosyal demokrat vatandaşlar ne yaparlar bilemem fakat vesayet anayasası değişecek!

Bir zamanlar Baykal’a yapılan bir kaset kumpası ile tepeden inme Genel Başkan olan Kılıçdaroğlu’nun “nasıl genel başkan oldu” sorusunu çok duymuştuk!

Herkes şaşırmıştı!

Nasıl genel başkan olduğunun yerine o günden bu yana Kılıçdaroğlu’nun ve kurmaylarının partiyi getirdiği yerin milletten uzak vesayetçilere yakın halleri ile “ neden genel başkan olduğunu” bugün daha iyi anlayabiliyoruz...

Bugün Türkiye, vesayet anayasasından kurtulmaya çalışırken millet olma ruhundan uzaklaşmış bir ana muhalefet partisini bir kambur gibi sırtında taşımaktadır. Ülkede yaşanan her olayın sorumlusunu “Erdoğan” olarak millete algı operasyonu çekerek öyleymiş gibi göstermeye çalışan CHP’ye bir bakıma katılmamak mümkün değil!

Nasıl mı?

Tabi CHP açısından baktığınızda onlar ve birlikte hareket ettikleri o üst akıl için her şeyin sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan!

Yıllardır adamların keyfi yerindeydi, ülke bir ileri iki geri siyasi ve ekonomik istikrarsızlıkla patinaj çekip duruyor malumların bizi sömürmeleri de böylelikle çok kolay oluyordu...

Özellikle dine karşı tavırlı yasaklarla dolu kanunlar yasalarla Müslüman kimliğini yaşam alanlarından silme çalışmaları da gayet başarılı devam ediyordu...

Batıya gidip metroları, yolları, köprüleri üzerinde hatıra fotoğrafı çektirip havalara girenler uçağa bile binemeyen sade vatandaş üzerinde ego tatmini yapıyordu...

Millet fakr-u zaruret içinde harap ve bitap düşmüş kime ne! Önemli olan onlar yaşasın onlar var olsun yeterdi! 

Milletin fakirliği ve geri kalmışlığı bunların varlık sebebiydi.

Bizim mirasyedi zihniyetli CHP, böylelikle yıllardır kendini birinci sınıf, milleti ikinci hatta üçüncü sınıf görerek yaşayıp gidiyordu...

Taa ki, Kasımpaşalı Tayyip Erdoğan çıkıp da masaya yumruğunu vurup “buraya kadar artık millet var” diyene kadar!

Evet, herşeyin sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan!

İnsanların inançlarını rahatça yaşamaya başlamasının sorumlusu Erdoğan!

Özellikle kadınların iş, siyaset ve sosyal hayatta olmalarının sorumlusu Erdoğan!

Milletin yaşam alanlarının genişlemesinin, bütün sahilleri kendinin zannedenlere inat millete milletin alanlarının sunulmasının sorumlusu Erdoğan!

Köprülerin, yolların, barajların, hızlı trenin, nerdeyse her ile başlayan uçak seferlerinin sorumlusu da Erdoğan!

Ya arkadaş! Bu ülkede hızlı tren devreye girmesin diye kabloların kesildiğini gördük yahu!

3. Köprünün havalimanının yapılmaması yönündeki  iptal için kendini yırtan  bir CHP ve onun destekçilerini gördük!

Bu millet bunları bizzat yaşadı be!

Teröriste “terörist” diyemeyen CHP değil de, nerdeyse kırk yıldır batının özellikle başımıza sardığı terör belası için “köküne kadar kazıyacağız” diyen Erdoğan sorumlu ha!

Evet unutmadan yağ, tüp, gaz kuyruklarının bitmesinin sebebi de Erdoğan!

Yıllarca aşağılanmış adeta yok sayılmış milletin şahlanmasının sebebi de Erdoğan!

Kısacası: millet adına milletin ve ülkenin büyüyüp güçlenmesi adına ne yapıldıysa her şeyin sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan!

Tabi hal böyle olunca hem millet tarafından hem de bugün vesayetten kurtulmaya çalışan Türkiye’nin karşısında duran zihniyetler tarafından bakıldığında tek sorumlu var, o da “ERDOĞAN”.

Milet Recep Tayyip Erdoğan’ın sorumlu kılındığı her şeyden çok memnun.

Ve bu millet, kim nelerden “SORUMLU” kim nerelerde “SORUNLU” gayet farkında!

Ülkede 15 Temmuz yaşanmış milli birlik beraberlik içine girmişiz “SORUNLU” olanlar ne yaptı “SORUMLULUK” sahipleri ne yaptı gördük...

Yenikapı ruhuna bile fitne sokmak isteyenler bu ülkede birilerine sorumluluk yüklemeye çalışmak yerine kendi sorunlu taraflarını düzletmeye çalışsalar iyi olur.

Sürekli sorumlu aramaktan kendi sorunlarına kör olmuş gidiyorlar...

Bu ülke insanı ne kadar özgür olduğunu ve bu özgürlükler için kanının son damlasına kadar mücadele vereceğini 15 Temmuz’da gösterdi. Buna bile tiyatro diyebilecek kadar millet olma ruhundan uzak bir zihniyetten açıkçası ben ülkem adına pek fazla bir şey bekleyemiyorum.

Kendi seçmeninin verdiği oyun sorumluluğunu dahi taşıyamayan bir partinin milletin tamamı üzerinde ne etkisi olabilir ki?

Hiç!

Bu zihniyetler için ülke adına kim bir taşın  üstüne taş koyarsa o sorumludur!

15 Temmuz’dan sonra MHP’nin ülke ve millet menfaati yanında yer almasıyla iyice çaresiz kalanların milletin meclisinde yaptıkları rezillikleri de gördük.

Maalesef Gezi olaylarında nasıl ki vandallık yapanları alınlarından öpen bir ana muhalefet lideri varsa  milletin meclisinde tekme tokat saldıran vekillerine de toz kondurmayan bir ana muhalefet partisi liderimiz var!

CHP ve kurmayları her şeyin sorumlusunu arayacağına kendilerinin “MİLLETİN SORUNLUSU” olarak tarihe geçtiklerinin farkına varsalar iyi olacak!

Evet netice itibari ile sorumluluğunu bilen bir Cumhurbaşkanımız ve hükümetimiz var.

Fakat maalesef “SORUNLULUĞUNU” bilmeyen bir ana muhalefetimiz var!

Ve tabi ki tüm yaşananların ne anlama geldiğini bilen ve bu farkındalıkla vatanına, milletine, bayrağına, ezanına sahip çıkan yüce Türk milleti var!

Haa bir de şimdi erken seçim söylentileri var!

Önce yeni anayasa geçsin sonrasında gerekirse o da yapılır!

Belki bir sonbahar temizliği yapmakta fayda olabilir!


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık