• 20 Nisan 2017, Perşembe 23:55
SevdaTÜRKÜSEV

Sevda TÜRKÜSEV

Eyy Batı: Şu Saatten Sonra Size Bizden Ekmek Çıkmaz...

Adettendir her seçim sonrası seçim sonuçlarına itiraz edilir seçim iptali için  mahkeme kapılarına dayanırlar ve her seçim sonrasında kendilerine oy vermeyen milleti yok hükmünde sayarlar...

Hakaretler... Aşağılamalar... Küçük görmeler...

Ve tabi bunu yapan partinin adı da her zamanki gibi CHP’dir...

Halbuki CHP adı gibi biliyor ki referandum ne Anayasa mahkemesinin nede Avrupa İnsan Hakları mahkemesinin konusu değil ve hiç bir yaptırımları olamaz.

Peki neden gidiyor çünkü amaçları sadece ortalığı karıştırmak, gündem oluşturmak, sanki olurmuş gibi bir algı operasyonu yaparak almış oldukları yenilgiyi kendi seçmeni üzerinde unutturmak zaman aşımına uğratmak. CHP içinde kaynayan kazanın üstünü kapatmak için her seçim yenilgisinde yaptıkları bu!

Kaldı ki Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Jagland: Hiç bir uluslararası bir kurumun bir ülkenin referandum sonucunu geçersiz sayma yetkisi yoktur açıklamasını da yaptı.

Ama buna rağmen hala yanlış bilgilerle milleti yanıltmak için çabalayıp duruyorlar.

Tabi bu kez daha da ileriye gidip CHP millet vekili Selin Böke “gerekirse meclisten çekiliriz” gibi daha başından görünen bir blöf yaptı.

CHP meclisten çekilecek ha!

CHP’nin bu tip açıklama yapan vekilleri ve özellikle genel başkanı ülke demokrasisi ve menfaati adına bir şey yapmak istiyorlarsa CHP yönetiminden çekilsinler de CHP’nin sosyal demokrat vatandaşlar adına biraz önü açılsın...

Yenilgiye doyamamış “YENİLGİ OBEZİ” olmuş hala koltuklarından çekilmeyenler meclisten çekilecek ha!

Yenilgi oburu olmuş bu kafalar çok yenilgiden OBEZ olmuşlar ama farkında değiller...

Hadi çekilin de bir görelim... Hadi Allah aşkınız bir çekilin de görelim...

Hoş! Söylemlerinden dolayı sayın Böke’ye Parti içinden de ayrıca bir ayar verildi fakat millete böyle blöfle ayar çekemeyeceğini de birileri ayrıca anlatsa iyi olur.

Diğer taraftan CNN gibi gezi olaylarının baş rollerin de ki yabacı kanallar taksim meydanında canlı yayın arabaları ile meydan nöbetine başlamışlardı.

Neden Taksim meydanı!

Neden ve nereden çıktı bu nöbet!

Evet “biz bu filmi daha önce seyretmiştik” demek doğru olur sanırım. Referandum sonrası CHP itiraz edecek vekilleri milleti sokağa çağıracak milleti tahrik edecekler vandallar provokatörler devreye girecek ve ortalık karışacak bu malum yabancı kanallar da dünyaya canlı canlı duyuracaklar...

Üstüne birde gezinin sponsoru Saros’un da Türkiye’de olması ayrıca büyük bir tesadüf (!)Yeni bir gezi hareketi başlatmak için her türlü oyunu kurma çabasındalar fakat asla tutmayacak bir oyun bu artık.

Hep aynı terane hep aynı oyun...

Can Dündar, referandum sonucu için “ biz bitti demeden bitmez” diyor!

CHP’li vekiller referandum sonucu hangi oranla “evet” çıksa da kabul değildir yani yok hükmündedir kıvamında hatta aleni böyle açıklamalarda bulunuyorlar.

AGİD ise alelacele referandum raporunu yazıp referandumun sağlıklı olmadığını ifade ediyor.

AGID’in sekiz gözlemcisi kendi ülkeleri tarafından bile PKK ile ilişkileri açısından resmi takibata uğramış, gözlemcilerinden biri “hayır” kampanyasına katılmış bir şahıs ve PKK ile sıcacık ilişkiler içinde... PKK flamaları ile boy boy fotoğraflar çektiriyorlar.  Diğeri Kürdistan haritasını sosyal medya hesabından paylaşıyor.

Bu adamlar bizim referanduma gözlemci yollayıp birde adaletli ve tarafsız olduklarını bize yutturacaklarını sanıyorlar...

AGİD raporu adil ve tarafsız değildir ve Türkiye ve Türk milleti bu raporu asla kabul etmeyecektir.

Rapor: olanları görmeyip olmayanları olmuş gibi gösteren bir rapordan başka bir şey değildir.

Evet, bunlar hala  bizi yani Türk milletini aptal yerine koymaya çalışıyorlar...

Şimdi de çıkmışlar “hayır” çalışmalarına engel olundu propagandası yapıyorlar...

Ülkede kahve basıp silahla “hayır” propagandası yapılmış, meydanlarda hayır çadırları evet çadırlarının yanında boy göstermiş ve hala itiraz ediyorlar...

Ertuğrul Özkök’ün o Anadolu insanını aşağılayan yazısının detaylarına hiç girmiyorum çünkü kaybetmişlerin zavallı söylemlerinden başka bir şey değil.

Anadolu insanın oyunu şehirli insanın oyundan küçük gören küçümseyen ayrımcı kafaların milleti bir birine düşürmek istemelerinden başka bir şey değil.

“Çobanın oyu ile benim oyum bir mi” kafasıyla kaybetmenin paranoyasında savrulup giden bu zihniyetler kaybetmeye mahkumdur.

Hep tepeden bakma, hep milleti yok sayma, hep kendilerini asıl milleti yok sayma !

Yıllardır yazıyorum: bunlar kendileri gibi olmayanları asla kabul etmezler ve onların istediği sonuç çıkmadığı sürece hep itiraz ederler...

Lakin şu rakamları da kendilerine hediye edelim..

Yıl 1940 Türkiyede okuma yazma oranı %20 ve CHP’nin oy oranı %80...

Yıl 2015 Türkiye de okuma yazma oranı %95 ve CHP’nin oy oranı %25...

Yani millet okumaya başlayınca tabi araştırıyor, haliyle medya da gelişti artık her bilgiye kolayca ulaşıyor ve kıyaslıyor sorguluyor sandığa da bunu yansıtıyor.

Artık millet mi cahil millete cahil diyenler mi varın siz düşünün...

Yıllardır bunların kurduğu düzen buydu...

Artık her şey o kadar açık ki: yıllardır bu milleti sözüm ona demokrasi adına nasıl kandırdıkları ve hiç bir zaman milleti saymadıkları yok saydıklarını kendi söylemleri ile görüyoruz...

Bir Cumhuriyetçi Halkçı parti milleti neden sokağa çağırır? Sokak demek: kriz, kaos, karmaşa, ekonomik sıkıntı, kısaca ülke adına negatif herşey demek...

Bu millet artık bunlardan nemalananların sözleriyle değil demokrasi ile hareket ediyor...

Evet, içimizde ki anti demokratikler ve yıllardır bu ülkeyi sömüren içerdeki maşalarıyla ilerlememize engel olan Batı, ABD her kim varsa: artık devir değişti ve bu millet size bu meydanı bırakmayacak.

İstediğiniz kadar uğraşın fakat şunu unutmayın: Şu saatten sonra Türkiye’den size ekmek çıkmaz!

ABD’de bizdeki sistem değişikliğinden rahatsız olduğunu açıkladı. Madem parlamenter sistem bu kadar güzel o halde kendileri geçsinler. Madem bizim için bu kadar endişeleniyorlar başkanlık bu kadar kötü o zaman kendileri için oturup ağlasınlar.

Zira yıllardır başkanlık ile yönetilen kendileri...

Kendilerine reva görmediklerini bize niye reva görüyorlar çünkü yıllarca sakat siyasi sitemimiz üzerinden bizi sömürdüler ve artık onlarla eşit şartlara geliyoruz.

Bütün sıkıntıları ve korkuları bu...

İktidarlıkları ellerinden gitti de ondan...

Evet: ey sömürgeci zihniyet “artık buradan size bir ekmek çıkmaz”...

“Hadi başka kapıya da" demiyoruz çünkü dünya üzerinde demokrasi dışında hiç bir oluşumu kimseye reva görmeyiz...


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Muazzez Muazzez 28.08.2017 19:02

Hep bu tür davranışları yapanlarin cahil cuhela oldukları söylenir. oysa goruyoruzki bu ülke ne kötülük görüyorsa hep kendinicok aydın çok entel gören ahmaklardan görüyor

Şerife Şerife 28.08.2017 21:56

Bu kadar ucuz olmamalı insan hayatı evet nefes bitmiş ama sonuç çok acı

Emre Emre 28.08.2017 22:35

Hayır zaten silah taşıma ruhsatlı değil bulundurma ruhsatlı adresi de Şişli de bi akrabasının ev adresiymiş. Normalde ordan dışarı çıkaramaz özel izin olmadı mı. Demekki ya bakmadılar otele alırken ruhsat a. Kaldı ki hadi onu atladın susturucu var. Yani silah savunmak içindir evet ama susturucu cinayet aletidir başka hiçbir açıklaması yoktur susturucunun. Koskoca dünyaca ünlü bi otel yazık. Ailesininde inanılmaz ihmalkarlıkları var. Öldürücem diyormuş intihar girişimleri var. Yani güzellikle olmuyorsa da zorla bişekilde tedavi olmasını sağlamalıydılar. Olan vatan a oldu. Ama tabi şunu da sormadan edemiyoruz neden o gün 2 kez Oray'a gitti yıllar önce bitmiş madem ilişkileri neden görüşüyorsun seni zorlasa bile gitmek zorunda diilsin başka şeyler mi var düşündürücü. Bu kadın bu parayı nerden buldu

SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık