• 12 Haziran 2017, Pazartesi 11:30
SevdaTÜRKÜSEV

Sevda TÜRKÜSEV

Hepimiz “KRALİÇE ELİZABETH’İZ”

Dinler tarihini bilenler her dinde kadının tesettürünün ön görüldüğünü ve kadının tesettür kriterlerinin olduğunu bilirler. Sadece İslam dininde değil diğer dinlerde de kadının tesettürlü olması öngörülmektedir.

En basit örneği ile Rahibeler ve dindar Yahudi kadınlarının kıyafetlerine baktığınızda bunu görebilirsiniz. İngiltere kraliçesi Elizabeth bazı zamanlar başörtüsü takarak dolaşır, özellikle dini ayinlerde kraliçeyi ve Hristiyan kadınlarını başörtülü görebilirsiniz.

Malumunuz bizde de başörtüsüne karşı hatta dindar insanlara düşman kafalara ben “Batı tapıcıları” derim... İşte bizdeki bu “Batı Tapıcıları” nedense Kraliçe’nin veya Yahudi, Hristiyan kadınlarının başlarını örtmesine laf etmezler.

Neden?

Çünkü onların başörtüsünde yada rahibelerin tam İslam için yapmasalar da baktığınızda tesettürlü kıyafetlerinde “İSLAM ve Müslümanlık” algısı yok...

Şayet takılan ve giyine kıyafette “İslam ve Müslümanlık” algısı yoksa kimse laf etmez ama varsa “yobaz, gerici” olarak yaftalamaya kalkarlar.

İşte bizim savaştığımız bağnaz ve kendi dinini beğenmeyen başka dinlere özentisi olan kafalar...

Yıllardır söylediğim ve yazdığım bir konu var: Bizde yapmak istedikleri yozlaşma “ Hristiyanlaşmış İslam Modeli” oluşturup Müslümanları kendi dininden uzaklaştırmaktı.

Açık söylemek gerekirse belli bir kesimde bunu da başardılar. 

“Müslümanım” diyen fakat Kuran’ın ve Allah’ın emirlerini beğenmeyip “yobaz, gerici” diye tanımlayan Müslümanlarla yıllardır mücadele ediyoruz.

Yıllarca biz bu yozlaşmayı “Modernizm” adı altında yaptılar...

Soyunan kadına “cesurca pozalar verdi” manşetleri atarak bir neslin hatta şu an bir kısım yeni nesil üzerinde öyle bir erezyona sebep oldular ki, yeni nesil dekolteyi cesurluk zannetmeye başladı...

Çok cesur bir kısım yeni neslimiz oluştu...

Kimsenin kıyafetine, yaşam tarzına karışıldığı yok ve ülkede demokrasi var herkes istediği gibi yaşıyor. Burada değinmek istediğim konu şu: İnsanlar istediği gibi yaşarken kendi gerçeklerinden daha doğrusu “gerçek gerçeklerinden” dininden uzaklaşıyorsa bu telafisi olmayan bir yozlaşmadır.

Yoksa hepimiz günahkarız lakin asıl olan “İslam ve dinin kurallarını” yokmuş gibi yobazlık gibi algılamıyoruz, algılamamız lazım.

Anlayacağınız bize toplumca “Yaşadığımız gibi inanma” operasyonu yüz yıllardır çekiyorlar.

Azılı birİslâm ve Osmanlı düşmanı olan İngilizlerin Müstemlekât Nâzırı  ve Başbakanı W. E. Gladstone’unMüslümanla ve İslâmiyet aleyhindeki beyanları çok eskilere dayanmaktadır. 

Goldstone: Bu Kur’an Müslümanların elinde oldukça, Avrupa Doğuyu yani İslâm âlemini kontrol altına alamayacaktır.”

Ya Kuran’ı yok edeceğiz yada Müslümanları Kuran’dan uzaklaştıracağız...

İşte sizlere anlatmak istediğim tamamen bu...

Kuran’ı yok edemeyecekleri için haliyle ifade etmiş olduğum gibi Müslümanları Kuran’dan uzaklaştırma operasyonu tüm dünya Müslümanlarına çekip duruyorlar...

Soyunan kadın “cesur” tesettürlü kadın “yobaz” ama Rahibelere yada İngiltere kraliçesine laf yok!

“Şalvar” giyen sanatçı entel danteller “modern ve aydın” ama dini inancından dolayı şalvar giyen “yobaz cahil”...

Yahudilerin “Kippa’sına” laf yok ama bizim imamlarımızın yada inancından dolayı sarık takan kardeşlerimizin sarıkları “gerici yobaz”...

Kadın mini etek giyince “modern aydın” kendini örten kadın “cahil yobaz”...

Evet, bu algıyı yıllardır modernlik adı altında bir neslin beynine işlediler. Ve bir nesil dine takıntılı ve kendi dinini beğenmeyen bir nesil haline geldi.

Sonrada Ertuğrul Özkök gibiler çıkıp “Ben Müslüman’ım ama cenazem kliseden kalksın” der...

Yada kasaptaki eti yer hatta meşhur et lokantalarında yediği etleri paylaşır ama Kurban Bayramı için “ vahşet ve ilkellik” der...

Kendi ülkesindeki Müslüman'ın başörtüsünü çekip yırtmaya çalışanlar şayet cesaretleri varsa İngiltere Kraliçesi’nin başına taktığı başörtüye laf etsinler de görelim...

Çok zor!

Hatta bugün kalkıp birileri Kraliçe’ye “yobaz, cahil” dese emin olun bizdeki sözüm ona “Modern ve aydınlar(!)” sokalar dökülüp “HEPİMİZ KRALİÇE ELİZABETH’İZ” sloganları atarlar...

Anlayacağınız üzere burada mesele başörtüsü değil o başörtüsünün, tesettürün neyi ifade ettiği...

Şayet “İslam’ı” ifade ediyorsa “yobaz gerici” etmiyorsa çok sevimli ve hatta çok modern bir şey...

Peki ne yapacağız: Vallahi Müslümanların kendilerini gözden geçirip “İman hakikatleri” konusunu biraz daha fazla ciddiye almaları gerekir.

Dinin gereklerini yapmayan farzları yapmayan tabii ki kafir olmuyor hatta cehennemlikte diyemeyiz. Bunları yapmayan günahkardır af kapıları her zaman açıktır...

Lakin Allah’ın emirlerini  yok saymak yada onları “yobazlık cahillik” olarak nitelendirmenin nasıl bir vebal olduğunu da Kuran’dan öğrenebiliriz.

Burada ki tehlike: modernlik adı altında özellikle Müslümanlara yaşadıkları gibi inanma ve Kuran’dan uzaklaştırma operasyonudur.

Şunu kimse unutmasın “DİN İNSANLAR ONLARA UYSUN DİYE VARDIR, İNSANLAR DİNİ KENDİLERİNE UYDURSUN DİYE DEĞİL”.

Netice: Hepimizin günahı var lakin Allah’ın emirleri neyse onlar üzerinde oynama yaptığımız zaman iman hakikatlerini incitmiş oluruz yani, imanımız erozyona uğrar.

Elin İngiliz’i yıllar önce söylemiş işte...

Modernlik adı altında benim dinimi birileri yozlaştırma çalışması yapıyorsa ben de bunu söylerim...

Mübarek Ramazan ayındayız: Bir imam cami girişine “ bu camide teravih ve Cuma namazlarının haricinde 5 vakit namaz da kılınmaktadır” yazmış...

Bence anlayana çok önemli mesajlar veren bir yazı...

Hasılı, İman varsa nefsine cömert davranıp gerçeklerinden uzaklaşıp yozlaşmayacaksın...

Yoksa kim ne giymiş, giymemiş, kim kılmış kim kılmamış, kim oruç tutmuş tutmamış kimseyi bağlamaz. Bizi bağlayan saygılı olmak ve gerçekler neyse onları unutmamak unutturmamak...


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık