• 19 Ocak 2017, Perşembe 17:54
SevdaTÜRKÜSEV

Sevda TÜRKÜSEV

İnsan Hakikaten Hayret Ediyor...

Gezi olaylarının nelere gebe olduğunu 15 Temmuz’da daha da iyi anlamış olduk. Açıkçası hiç kimse Gezi olaylarının nelere gebe olduğunu bu kadar dehşet verici boyutta olduğunu tahmin etmemişti.

HDP’yi meclise sokmak için çırpınan CHP, 15 Temmuz ruhunu hiç bir zaman kavrayamadı. Meclise sokmak için çırpındığı HDP’nin teröre ve teröriste verdiği desteğe rağmen hapisteki HDP’liler için hala çırpınmasına insan hakikaten hayret ediyor. 

Türkiye çok keskin dönemeçleri atlatırken bu dönemeçlerde düşüp kalması için çabalayanlara da insan hakikaten hayret ediyor.

Reina katilinin yakalanmasından hoşnut olmayan somurtan yüzlerin olduğunu söylemek de mümkün. Ülkenin bir adım ileri gitmesinden rahatsız olanlara da insan hakikaten hayret ediyor.

Hemen her yazımda ülke de yaşanan her olayı teröriste değil hükümete mal etmeye çalışanları yazıyorum. Milletin aklıyla dalga geçenlerin sandıkta gömülmelerine hayret etmiyoruz ama hala bu zihniyetlere sırf hükümete veya sevmediğin bir lidere inatla yeni anayasaya “HAYIR” demelerine hayret ediyoruz doğrusu...

Bu nasıl bir kafa!

Bu nasıl bir vicdan!

Bu nasıl bir ruh halidir, gerçekten hakikaten hayret ediyoruz...

“Artık alıştık” diyeceğim fakat ben aynı ülke topraklarında yaşadığım her türlü düşünce ve yaşam tarzına sahip insanlarla konu “vatan millet” olduğunda aynı saflarda olmayı istiyorum.

Fakat ısrarla bunu reddeden ve yeter ki Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti gitsin, ülkeye ne olursa olsun kafasındakilere hayret etmeye devam ediyorum doğrusu...

Sağcısı solcusu binlerce insanın canını yakmış bir darbe anayasasında ısrarcı olmak acaba hangi kafa?

Bu milletin yıllardır gördüklerinden sonra yeni anayasaya ve başkanlık sistemine “EVET” demeleri için onlarca değil yüzlerce sebebi olduğunu göremeyen,  kafasını kuma gömmüş deve kuşlarının artık miatları doldu.

Yıllarca inanç ve din adına insanların hayatına girmiş insanları sömürmüş, kullanmış, FETÖ örgütünü milletten az biraz çekinmeseler mağdur ilan edecek olanlara ayrıca hayret ediyoruz.

Yıllarca içimize sinmiş bu hainlerin temizlenmesi kolay değil. 17-25 aralık sonrası bu yapının kolay temizlenemeyeceğini söylemiştim ve maalesef görüyoruz ki öyleymiş.

Adamlar hainliği öyle bir benimsemişler ki aynı zamanda muazzam Oscar’lık birer oyuncu olup çıkmışlar.

Hiç ummadığımız isimler KRİPTO olarak karşımıza çıkıyor.

Önümüzdeki günler daha nelere gebe hep birlikte göreceğiz. Lakin şu bir gerçek ki hepimizi hayrete düşürecek şeylerle karşı karşıya olduğumuz bir gerçek.

***

Saadet Partisine değinmeden geçemeyeceğim...

“Yeni Anayasa’yı bu şekliyle kabul edemeyiz” demişler...

İnsan bunlara hakikaten hayret ediyor!

Hani “Ateş olsan cürmün kadar yer yakarsın diyeceğim” ama hadi demiyorum fakat şunu sormak istiyorum...

CHP, PKK, Emin Çölaşan, Can Dündar, HDP ve bu saflardaki grupların karşı olduklarına Saadet Partisi de karşı ise çok fazla söze hacet yok, durum ortada!

En basit örneği ile Necmettin Erbakan’ı darbe ile indirmiş ve yıllarca yapılan zulümlerin merkezi olmuş zihniyetlerin yanında saf tutmak neyin ne olduğunu anlatıyor!

“Saadet Partisi bu milletin bağrından çıkmış ama bu milletin bağrından kopmuş bir meçhule sürüklenen parti olarak Türk siyasi tarihine adını yazdırmıştır.

Üzücü...

***

Evet, Türkiye,  yeni ve büyük Türkiye’ye gebe...

Her doğum sancılı olur!

Gezi olaylarında bu yana ve bugüne kadar tüm yaşadıklarımız işte bu doğumun sancıları...

100 yıldır belli aralıklarla bu doğuma engel olan zihniyetler bu sefer başarılı olamayacak. Milletin iradesi ve inancıyla yeni Türkiye “Büyük ve Güçlü Türkiye” olarak doğmaya hazırlanıyor...

Bugün bizim hayretle baktıklarımızın ise o gün geldiğinde bayağı bir hayretler içinde kalacaklarından hiç şüpheleri olmasın...

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık